Неконституційний Ситник - хто відшкодує державі виплачену йому за 5 років зарплату?

Конституційний Суд України з такими повноваженнями і запізнілими рішеннями лише відлякує інвесторів та іноземних партнерів.


Окрім вікопомного рішення про неконституційність статті Кримінального Кодексу «незаконне збагачення», завдяки чому були закриті всі кримінальні провадження щодо топ чиновників, тепер матимемо ще одне «історичне» рішення - сьогодні визнано неконституційним Указ Президента України «Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України».

Відповідно, тепер всі його рішення недійсні.

Питання:

1) Хто відшкодує державі виплачену йому за 5 років зарплату? А це близько півтора мільйона на рік згідно його декларацій.

2) хто відшкодує збитки, завдані виконанням рішень незаконно призначеного директора НАБУ. Адже працювали сотні людей, які отримували за це зарплату.

3) чи буде вже нарешті якась інша, крім політичної, відповідальність за такі рішення?

4) який інвестор буде вкладати гроші в Україну, якщо тут 5 років на чолі державного правоохоронного органу може бути людина, призначена у неконституційний спосіб.

Проблема не по суті самого рішення КСУ, а в тому, що воно надто пізно прийняте. Так не повинно бути.

Що робити?

Додати Конституційному суду ще одне повноваження - хай перевіряють на відповідність Конституції всі законопроекти, які виносяться на голосування у ВР, щоб потім через 5 років не виявлялось, що закон неконституційний. По-друге, виписати категорію рішень вищих посадових осіб, які також обов’язково повинні перевірятись на дотримання Конституції.

Бо за нинішнім порядком речей повинно бути звернення до КСУ щодо неконституційності того чи іншого нормативно-правового акту. А якби 51 народний депутат не звернувся зараз до КСУ щодо неконституційності призначення Ситника?

Або є інший варіант. Встановити юридичну відповідальність за прийняття неконституційних законів та рішень. Тоді, якщо КСУ визнає закон чи указ неконституційним, то нехай відповідають ті, хто це все приймає чи видає. І шкоду теж хай відшкодовують.

Інакше, складається враження, що нас всіх тримають за дурнів.

Anna Maliar, facebook.com

Фото прес-служби Адміністрації Президента



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.