​Почалося висування кандидатів: правила виборчого процесу на місцевих виборах

Почалося висування кандидатів - от тільки відсьогодні, а не тоді, коли «наших кандидатів» представляли на з'їздах партій.


Партії взагалі не суб'єкти виборчого процесу на місцевих виборах - вони не висувають кандидатів, не можуть фінансувати участь у місцевих виборах, не створюють виборчих фондів. Вони: 1) приймають рішення про участь партії у місцевих виборах; 2) затверджують рішення своїх партійних організацій; 3) вболівають за своїх.

Місцеві організації партій - суб'єкти цього виборчого процесу з моменту проведення своєї конференції. Місцеві організації як окремі юридичні особи фінансують свої партконференції, збирають кошти у свій виборчий фонд, замовляють політичну рекламу та інші форми передвиборної агітації, подають скарги на порушення під час виборчого процесу. З моменту проведення конференції і до моменту реєстрації списку та відкриття спеціального рахунку, місцеві організації не можуть проводити агітацію.

Кандидати - є суб'єктами виборчого процесу з моменту реєстрації їх виборчою комісією, а не з моменту висування. Після реєстрації вони можуть відкривати спецрахунок і поводити агітацію за себе або проти конкурентів, замовляти розміщення своєї політичної реклами. За політрекламу і агітацію кандидатів може сплачувати місцева організація, яка їх висунула, або сам кандидат, але обов'язково зі спеціального виборчого рахунку.

Кандидатам і місцевим організаціям гарантуються рівні умови для ведення кампанії: якщо приміщення для агітації було надано одному кандидату/організації, то на таких же умовах має бути надано і іншому кандидату. Це стосується і зовнішньої реклами, і телебачення, і радіо, і друкованих ЗМІ, і інформагентств.

Інформацію про проведення конференції місцеві організації мають надати ТВК за п'ять днів до її проведення. Конференції є публічним заходом. Для ЗМІ це означає можливість бути присутніми на конференціях, вільно вести відео-, фотозйомку. Виборчі комісії зобов'язані оприлюднювати цю інформацію, а за порушення порядку оприлюднення передбачено адміністративну відповідальність. Адмінпротокол може бути складено офіційним спостерігачем, кандидатом, поліцією.

ГО, статути яких передбачають спостереження за виборчим процесом, можуть надавати свої моніторинги ЗМІ Нацраді та Держкомтелерадіо. Нацрада і Держкомтелерадіо, у свою чергу, мають звертатися до ЦВК або ТВК, які, у свою чергу, мають звертатися до поліції або встановлювати порушення. Важливо, що Нацрада і Держкомтелерадіо не розглядають моніторинги будь-яких ГО, а тільки тих, статутами яких передбачено «спостереження за виборчим процесом», не розглядають скарги кандидатів і усіх небайдужих, для цього є інші суб'єкти звернень.

Тетяна Котюжинська, facebook.com

Фото зі сторінки ФБ Тетяни Котюжинської



Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Ворожі провокації не несли загрози життю та здоров’ю українських військових, тому вогонь у відповідь не відкривався. Бойових втрат немає

подробнее

Опрос

Вы проголосуете на местных выборах за кандидатов от "Слуг народа"?

Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.