​НАБУ просить генпрокурора вирішити ситуацію з приводом голови ОАСК до суду

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) заявило, що ситуацію з примусовим приводом голови Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павла Вовка може вирішити лише генпрокурор Ірина Венедіктова, передає Інтерфакс-Україна.


«Вирішити цю ситуацію може лише генеральний прокурор, чия бездіяльність впродовж півроку позбавляє слідство можливості використати передбачені законодавством процедури для досягнення завдань кримінального провадження», - повідомляється на сайті НАБУ.

У НАБУ зазначили, що їхні детективи двічі, 8 і 16 лютого 2021 року, прибували до Окружного адміністративного суду Києва для виконання ухвал Вищого антикорупційного суду (ВАКС) про примусовий привід підозрюваного голови ОАСК до суду для участі в засіданні з обрання йому запобіжного заходу. «Виконати ухвалу не вдалося: вона не надає права затримувати підозрюваного або проникати до його житла чи іншого володіння, а голова та судді ОАСК вжили всіх заходів для того, щоб детективи не могли потрапити до приміщення суду», - зазначається у повідомленні.

Крім того, детективам НАБУ в ОАСК постійно повідомляють про відсутність голови суду на робочому місці, а також там змінили пропускний режим. «Із листопада 2020 року потрапити на другий поверх, де розміщене робоче місце підозрюваного голови суду, стороннім особам можна лише за дозволом, який, у свою чергу, надає один із підозрюваних учасників злочинної організації, очолюваної головою ОАСК. Наразі детективи утримуються від силового проникнення до судової установи», - зазначає прес-служба НАБУ.

У НАБУ наголосили, що, починаючи з липня 2020 року і до сьогодні, детективи НАБУ тричі ініціювали перед генеральним прокурором клопотання про надання дозволу на затримання підозрюваного голови ОАСК для звернення з цими клопотаннями до Вищої ради правосуддя (ВРП). Однак Офіс генпрокурора досі цього не зробив.

Зокрема, зазначається, що в лютому 2021 року після чергового звернення НАБУ до генерального прокурора з проханням розглянути відповідні клопотання, Офіс генпрокурора направив відповідь, якою погоджується з позицією ВРП про відсутність у суддів ОАСК статусу підозрюваних. «Зазначена позиція прямо протирічить позиції самого ж Офісу генпрокурора, який затверджував клопотання про відсторонення суддів ОАСК (під час якого зобов’язаний був перевірити підстави для звернення із відповідним клопотанням, зокрема набуття підозрюваними їхнього статусу), позиції ВАКС, який при розгляді клопотань про продовження строків підтвердив набуття всіма підозрюваними їхнього статусу», - наголошується в повідомленні.

Зазначено також, що ініційовані в листопаді 2020 року клопотання про проведення обшуків досі залишаються без відповіді. «Повторні клопотання, подані особисто в. о. керівника САП 15 лютого 2021 року, генпрокурор не підтримала», - йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 11 серпня Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук підозрюваних, які, діючи в межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, мали намір захопити державну владу шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККС), Вищою радою правосуддя та створенням штучних перешкод у їхній роботі.

Згідно з інформацією на сайті НАБУ, в розшук оголошені Вовк, його заступник Володимир Келеберда, судді цього суду Олексій Огурцов, Ігор Качур і Ігор Погрібніченко, а також члени ВККС Мікола Сірош та Сергій Остапець.

17 липня 2020 року НАБУ повідомило про вручення підозри Вовку, його заступнику Аблову, п'ятьом іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку. Крім того, зазначалося, що «триває процес вручення підозр ще чотирьом особам». Голові ОАСК інкримінують ч. 3 ст. 27, ст. 351-2 (організація перешкоджання діяльності ВРП, ВККСУ), ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 375 (організація постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

За версією слідства, злочинна організація ухвалювала замовні рішення у власних інтересах, а також в інтересах політичних і бізнесових кіл. Зокрема, для цього голова ОАСК використовував схему з подання штучних адміністративних позовів від підставних громадських організацій чи осіб до свого ж суду з подальшим їх розглядом із наперед визначеним результатом.

Згодом НАБУ оприлюднило відеосюжет, у якому йдеться, зокрема, про п'ять епізодів задокументованої протиправної діяльності суддів ОАСК та інших судів. 21 липня було оприлюднено ще один сюжет, до якого ввійшли матеріали про навмисне перешкоджання головою ОАСК проведенню конкурсу на посаду голови Державної судової адміністрації.

1 лютого детективи НАБУ намагалися вручити голові ОАСК клопотання про відсторонення його від адміністративної посади голови суду, але він відмовився його отримувати, а ввечері того самого дня вкотре не з'явився за повісткою про виклик до НАБУ.

ВАКС тричі ухвалював рішення про примусове доставлення Вовка, проте підозрюваний суддя не з'являвся до суду. Директор НАБУ Артем Ситник пояснював проблеми з доставленням обмеженими процесуальними повноваженнями Бюро та статусом судді у Вовка.

Фото РБК-Україна



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За минувшие сутки рашисты ударили Искандером по железной дороге в Смиле - поражена гражданская инфраструктура и логистические сообщения

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.