НАБУ спільно з ДФС та ДПС унеможливили незаконне відшкодування 674 млн грн ПДВ
- Подробности
- Опубликовано 19.02.2021 19:09
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 2469
Національне бюро спільно зі співробітниками ГУ ДФС та ГУ ДПС в Одеській області задокументували факти, які унеможливили необґрунтоване повернення 674 млн грн податку на додану вартість компаніям, задіяним у корупційній схемі з імпорту та розмитнення товарів в Україні.
Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
Відповідні докази вдалося здобути в результаті 39 обшуків у складських приміщеннях, які провели впродовж грудня 2020 року – лютого 2021 року (останній обшук відбувся 16 лютого). Слідство встановило не лише відсутність на складах товарів, які за документами мали б перебувати там на зберіганні, а й взагалі непридатність цих приміщень для зберігання цих товарів. Відтак, зафіксована відсутність підстав для відшкодування компаніям ПДВ.
Йдеться про діяльність понад 20 компаній, яка досліджується у низці розслідувань детективів НАБУ із осені 2017 року. Детективи НАБУ встановили, що ці компанії підконтрольні одній групі осіб. Разом вони налагодили корупційну схему, завдяки якій необґрунтовано отримували відшкодування ПДВ з державного бюджету.
Зазначені компанії імпортували та продавали товари в Україні, однак не відображали відповідні відомості у податковому обліку. Як встановило слідство, ці компанії претендували на відшкодування ПДВ, подаючи до податкових органів завідомо недостовірні відомості про те, що товари нібито не продані і перебувають на зберіганні.
Епізод, у межах якого вдалося запобігти втраті 674 млн грн з бюджету, детективи розслідують із серпня 2020 року. Підставою для внесення відомостей до ЄРДР стали як власні напрацювання детективів НАБУ, так і звернення голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України.
Інформація, зібрана Національним бюро в межах розслідування зазначеного епізоду, стала вагомим підґрунтям для відстоювання інтересів держави у судових процесах із повернення, окрім того, раніше незаконно відшкодованого ПДВ близько 300 млн грн. Після першої хвили обшуків наприкінці 2020 року одна з компаній відмовилась від бюджетного відшкодування на 87 млн грн.
Розслідування в цьому, а також у низці інших проваджень за фактами зловживань при ввезенні та розмитненні товарів в Україну триває.
Усунення підґрунтя для потрібних зловживань потребує внесення змін до низки нормативно-правових актів. Свої пропозиції НАБУ з цього приводу надіслало до Кабінету міністрів у серпні 2020 року.
Фото bbc.com
Также из этой категории...

Скеровано до суду обвинувальний акт...
17 марта 2016 г.

Затримано двох підозрюваних у вчиненні...
06 апр. 2016 г.

Опубліковані документи по офшорці Гонтарєвої
09 апр. 2016 г.
Набирающие популярность...

Влада негативного відбору, або Як...
27 февр. 2021 г.

Байдена закликають притягнути лідера Саудівської...
01 марта 2021 г.

Противники Пашиняна увірвалися в урядову...
01 марта 2021 г.
Последние новости
01.03.2021 21:33
Что выберет Зеленский?01.03.2021 21:14
О Порошенко и порошенковщине01.03.2021 12:16
Противники Пашиняна увірвалися в урядову будівлю в ЄреваніУчора у Києві пройшла акція на підтримку активіста та блогера Сергія Стерненка, яка називалася «Справедливість Стерненку - справедливість усім!»
Комментарии