​Справу про підкуп керівників НАБУ і САП, яку намагалися забрати з підслідності Бюро, скеровано до суду

Прокурори САП скерували до суду складений детективами НАБУ обвинувальний акт стосовно осіб, які намагалися передати неправомірну вигоду у розмірі 5 млн дол. США керівництву антикорупційних органів за закриття кримінального провадження за підозрою екс-міністра екології (щодо його ймовірної причетності до заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, виданого ПАТ «Реал банк» і легалізації цих коштів), повідомляє прес-служба НАБУ.


Серед обвинувачених:

перший заступник начальника ГУ ДПС у м. Києві — ч.5 ст. 27 ч.4 ст. 369 КК України («пособництво у наданні службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення нею в інтересах третьої особи дії з використанням наданої їй влади, за попередньою змовою групою осіб»);

один із керівників групи компаній, афільованої з колишнім міністром екології та природних ресурсів часів президента януковича — ч.5 ст.27, ч.4 ст.369 КК України;

колишній керівник одного з департаментів ДФС України — ч.5 ст.27, ч.4 ст.369 КК України.

Нагадуємо, 12-13 червня 2020 року НАБУ та САП викрили «на гарячому» трьох осіб, одразу після надання 5 млн дол. США неправомірної вигоди для подальшої передачі керівникові САП, аби той закрив кримінальне провадження за підозрою екс-міністра, передане восени 2019 року Генеральною прокуратурою до Національного бюро за підслідністю, в частині, що стосувалася екс-міністра екології.

Усіх осіб затримали та впродовж 14-15 червня повідомили їм про підозру. ВАКС всім обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави, сумарний розмір якої перевищив 244 млн грн.

У липні 2020 року НАБУ та САП повідомили про підозру й самому ексміністру — у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України (надіслано поштою за місцем реєстрації, до житлово-експлуатаційної організації за останнім відомим місцем проживання та засобами телефонного зв’язку), оскільки його місцезнаходження не встановлено.

1 грудня 2020 року трьом підозрюваним відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням справи до суду.

26 березня 2021 року колегія суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду ухвалила рішення, відповідно до якого долю справи про спробу підкупу керівників НАБУ та САП має вирішувати не Вищий антикорупційний суд, а Київський апеляційний. На переконання Національного бюро, таке рішення фактично легітимізує порушення КПК України, де чітко обумовлена виключна підслідність та підсудність у кримінальних провадженнях НАБУ та САП за ВАКС.

Фото nabu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.