Звернення суддів ОАСК до ПАРЄ: незаконна ліквідація суду ставить під загрозу конституційний порядок в державі
- Подробиці
- Опубліковано 21.04.2021 15:26
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 4074
Судді Окружного адміністративного суду міста Києва направили звернення до членів Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи стосовно існуючих на сьогодні загроз незалежності судової влади в Україні та ініціативи Президента України ліквідувати ОАСК при відсутності визначених законодавством підстав.
Про це повідомляє на офіційному сайті прес-служба суду.
У листі судді звернули увагу на те, що порядок ліквідації судових установ визначений Конституцією України та Законом України «Про судоустрій і статус суддів» та передбачає необхідною умовою ініціативи щодо ліквідації суду наявність висновку Вищої ради правосуддя. Порушення передбаченого законом порядку ліквідації суду ставить під загрозу конституційний порядок в державі.
«Так, на офіційному сайті Верховної Ради України 13.04.2021 року зареєстровано та опубліковано законопроект Президента України №5369 «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=71646). Зміст законопроекту не направлений на зміну системи судоустрою, оскільки одночасно з ліквідацією створюється тотожній за повноваженнями й розташуванням суд. Його зміст направлено на створення умов для звільнення працюючих у ньому суддів та інших працівників. Законопроект не передбачає можливості переведення до новостворюваного суду та не вказує на спосіб збереження гарантій незалежності суддів. Натомість іншим законопроектом Президента України, що внесений одночасно з попереднім http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=71647, передбачається особливий порядок ліквідації ОАСК, що є відмінним від загального правила», - йдеться у зверненні.
Звертаючись до членів Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи, судді наголосили, що Конституція гарантує неможливість притягнення судді до відповідальності за прийняте ним рішення. Незгоду з судовим рішенням можливо висловити тільки в порядку апеляційного чи касаційного оскарження. Тому, Президент України, як гарант дотримання Конституції, не може ставити під сумнів рішення судді поза порядком процесуального оскарження, а тим паче - звільняти суддів суду у такий спосіб. Також Президент не має можливості звинувачувати суддів у корупції, оскільки не існує жодного вироку повноважного суду з цього питання відносно суддів та працівників ОАСК.
Крім того, зазначена ініціатива Президента не була погоджена з Вищою радою правосуддя, як незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, оскільки в ній відсутня законна мета, а її реалізація є неможливою до моменту створення та початку роботи повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. При цьому, переведення суддів із ліквідованих до новоствореного суду може відбуватися виключно на підставі та в межах рекомендацій ВККС.
«Очевидно, що розпочато незаконну процедуру звільнення всіх суддів ОАСК без їх згоди, що заборонено пунктом 3.4. Європейської хартії закону «Про статус суддів», а такі дії матимуть негативний вплив на верховенство права та незалежність судової влади в Україні. Як зазначено у звіті щодо прогресу процедури моніторингу Асамблеї (січень-грудень 2020 р.), ці обставини є свідченням тиску на всю судову владу, яка, з огляду на свої статутні повноваження, обмеження та стандарти етичної поведінки, не може надати рівноцінну відповідь», - зазначається у листі.
Відповідно до міжнародних стандартів, однією з необхідних умов незалежності судової влади є те, що судді не повинні піддаватися ризику самовільного відсторонення від своїх обов'язків. Колектив Окружного адміністративного суду міста Києва звернув увагу членів Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи на важливість вивчення цього питання, як показника фактичного стану та процесу реформування судової влади та питань її незалежності в Україні.
Фото oask.gov.ua
Також з цієї категорії...
Чи є Україна демократичною державою?
13 янв. 2011 г.
Після вбивства Євгена Щербаня його...
1 мар. 2013 г.
Судова заборона мітингів у Києві...
1 дек. 2013 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
На тлі удару рф «експериментальною»...
25 нояб. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
26 нояб. 2024 г.
Останні новини
26.11.2024 09:00
1480 кацапів подохло минулої доби на українській землі25.11.2024 15:41
Збито 71 ворожий БпЛА25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі