​ДФС проводить обшуки в «Нафтогазі»

Державна фіскальна служба (ДФС) України проводить обшуки в НАК «Нафтогаз України» в рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактом можливого ухилення посадовців компанії від сплати ПДВ на суму 2,7 млрд грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.


Згідно з повідомленням на сторінці ДФС у Facebook, ідеться про незавершену з жовтня 2015 року процедуру митного оформлення газу, придбаного в «Газпрому» (рф), у результаті до державного бюджету не надійшло 2,7 млрд грн ПДВ.

«Підприємства-виробники теплової енергії фактично споживають газ, що розміщується у газотранспортній системі України, проте АТ НАК «Нафтогаз України» не оформляє документів щодо постачання газу та не підписує відповідних актів прийому-передачі, мотивуючи це тим, що газ фактично не постачається, а надається послуга балансування газу в ГТС, унаслідок чого операції з постачання газу документально не оформлюються», - ідеться в повідомленні.

ДФС заявляє, що зібрано достатньо доказів, які можуть свідчити про факт ухилення від сплати податків. «Здобуто докази, що службові особи НАК «Нафтогаз України» не подавали до Енергетичної митниці ДФС повного пакета документів, на підставі якого митний орган України міг би провести митне очищення природного газу», - додали в ДФС.

«Співпрацюємо зі слідчими органами. Наразі уточнюємо деталі», - зазначив агентству «Інтерфакс-Україна» директор з інтегрованих комунікацій НАК Максим Білявський.

Як повідомлялося, екс-глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна» восени 2020 року прокоментував звинувачення в несплаті ПДВ.

«У звіті держаудиту є старий докір від податкової, чому «Нафтогаз» не записував усі продажі газу на себе й не надав номінації низці тепловиків, які мають значні борги? Що було б, якби ми погодилися на цю логіку? Ми визнали б, що продали, показали би продаж за ціною ПСО, нарахували би ПДВ і податок на прибуток. Ми не продали. Це означає, що, не маючи номінації, ці споживачі газу збалансувалися через «Укртрансгаз», де ціна газу вища. Тобто той самий газ групи «Нафтогаз» пішов їм, але за більшою ціною. Що це означає з точки зору податкової? Це більше ПДВ, це більше податку на прибуток. І, до речі, «Укртрансгаз» ці податки сплатив. Що нам говорить податкова? Що це неправильно. Отже, податкова говорить, що той вибір транзакції, який, з точки зору держбюджету, приніс більше доходу, є неправильним, що зайві гроші бюджету не потрібні», - пояснював він.

За словами Коболєва, ця історія розпочалася ще у 2016 році. «Я дуже добре знаю, хто її інспірував. Ми довго з цією історією розбиралися й виграли Верховний Суд», - зазначив він.

Фото зі сторінки ФБ ДФС України



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Враг продолжает атаковать нашу страну по ночам ракетами, шахедами, а также обстреливать ракетными системами залпового огня

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.