​Понад 154 млн грн збитків на будівництві Подільського мосту - поліція повідомила підозру групі посадовців

Серед підозрюваних – посадові особи профільного комунального підприємства та двох товариств – генпідрядник та субпідрядник. Їм інкримінують привласнення коштів територіальної громади міста Києва та службову недбалість, повідомляє прес-служба Нацполіції України.


Злочинну схему розтрати коштів місцевого бюджету та осіб, причетних до її організації, викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в місті Києві, слідчі слідчого управління столичної поліції спільно з Подільською окружною прокуратурою міста Києва.

У ході слідства поліцейські отримали докази причетності підозрюваних до трьох фактів злочинної діяльності, в наслідок яких було завдано збитків на загальну суму 154,3 млн грн.

Так, у квітні 2017 року посадові особи комунального підприємства та комерційної структури уклали три договори на виконання робіт з будівництва Подільського мостового переходу через р. Дніпро у м. Києві.

У липні 2020 року керівники комунального підприємства та підрядні організації підписали акт приймання виконаних будівельних робіт та внесли до них роботи, які фактично не виконувалися, та виконувалися з порушенням технологічного процесу. Зокрема - роботи по ґрунтуванню зварювальних швів та фарбуванню низу залізобетонних прогонових плит автопроїзду, які проводилися упродовж квітня-травня 2020 року. Такі дії зловмисників призвели до безпідставного виділення з бюджету 4,5 млн грн. За цим фактом дві особи отримали підозри у серпні цього року.

У вересні та жовтні поліцейські отримали висновки ще двох судових будівельно-технічних експертиз. Відповідно до них встановлена відсутність лакофарбових матеріалів, покриття на прогоновій частині автопроїзду, як результат завдано збитків на 1,8 млн грн. А в наслідок завищення робіт під час монтажу системи контролю напруги деформаційного стану вантового аркового мосту було завдано збитків 148 млн грн.

На підставі отриманих нових доказів протиправної діяльності керівникові та начальнику відділу технічного нагляду комунального підприємства повідомили про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України, а директорам генпідрядного та субпідрядного товариств - за ч. 5 ст. 191(привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Фото npu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.