​ДБР розслідуватиме роль Кудрицького у розкраданні близько мільярда гривень коштів «Укренерго»


Предметом розслідування стане безоплатне постачання електроенергії компанії з орбіти Ігоря Коломойського «Юнайтед Енерджі» у 2022 році. Про це повідомила координатор юридичного видання «Конфлікти і закони» Оксана Котомкіна.

За словами журналістки, відповідне рішення прийняв Шевченківський районний суд міста Києва 29 серпня 2024 року.

«Суд зобов’язав слідчого ДБР внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення кримінального правопорушення, викладені у моїй заяві від 8 липня 2024 року, та розпочати досудове слідство», – пояснила координатор.

Оксана Котомкіна уточнила, що, на її думку, Володимир Кудрицький уникав відповідальності за дії, скоєні посадовими особами «Укренерго», які перебували під його безпосереднім керівництвом.

«Весною 2022 року, одразу після нападу росіян, відбувся, на мою думку, один з найзухваліших злочинів, здійснений державними посадовцями. НЕК «Укренерго» безоплатно відпустило компанії «Юнайтед Енерджі» з орбіти Ігоря Коломойського електроенергії на суму понад 1,4 млрд грн (у подальшому НАБУ була доведена шкода, завдана державній компанії, у 716 млн грн)», – підкреслила журналістка.

Вона наголосила, що Кудрицький мав би сам, як голова компанії, подати заяву про злочин, однак не зробив цього, що свідчило про відсутність зацікавленості керівника НЕК у всебічному розслідуванні нанесених Укренерго збитків.

«Дивним чином пан Кудрицький не став ані звинувачуваним, ані свідком у розслідуванні НАБУ, ними стали його підлеглі, які за службовими відрядженнями опинилися за кордоном. Саме тому я подала заяву про злочин до ДБР, за ч. 2 статтею 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки для національного енергетичного оператора, а саме – втрати близько 1 млрд грн. А от які це наслідки і наскільки постраждав український бюджет від цієї оборудки, повинно встановити ДБР і не просто відкрити кримінальне провадження, а й провести розслідування та передати справу до суду, не затягуючи, аби знову не були використані правки Лозового і справа згодом знову не була закрита», - підсумувала Оксана Котомкіна.

Нагадаємо, відповідна справа вже розслідувалася НАБУ – у березні Бюро заявило про завершення слідства щодо розкрадання 716 млн грн ПрАТ НЕК «Укренерго». У межах розслідування детективи НАБУ повідомили про підозри організатору, директору департаменту «Укренерго», голові правління комерційного банку та директору «Юнайтед Енерджі». Проте Володимир Кудрицький фігурантом справи не був та навіть не допитувався слідчими НАБУ.

Володимир Кудрицький. Фото пресслужби НЕК Укренерго



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 13 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.