Київські поліцейські визволили з трудового рабства 120 осіб

У ході масштабної спецоперації правоохоронці викрили злочинну групу, яка організувала на Дніпропетровщині незаконну схему торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. За результатами проведення 18 обшуків у помешканнях та в автомобілях фігурантів вилучено речові докази їх злочинної діяльності. За скоєне правопорушникам загрожує до дванадцяти років тюремного ув’язнення.

Під час розслідування кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу України, співробітники управління міграційної поліції столичного главку спільно зі слідчими Дарницького управління поліції, спецпризначенцями полку №1 та за процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури викрили та затримали осіб, які організували на території міста Києва та Дніпропетровської області торгівлю людьми.

Начальник поліції Києва Іван Вигівський розповів, що фігуранти пропонували громадянам нібито офіційне працевлаштування на агропромисловому підприємстві у Дніпропетровській області:

«Потерпілих підшукували на залізничних вокзалах міст Києва, Дніпра та Одеси. Потенційним співробітникам «роботодавці» обіцяли забезпечення житлом, харчування та заробітну плату від 3000 до 4000 тисяч гривень на місяць. Завербованих на роботу осіб правопорушники доставляли на мікроавтобусах та розселяли у напівзруйнованих будинках, де були відсутні належні умови для проживання. Робочих змушували працювати від 12 до 16 годин у виробничо-складських приміщеннях та на полях у сезон збору урожаю. Харчування громадяни отримували із зіпсованих продуктів, а обіцяні гроші їм взагалі не виплачувались».

У випадку спроби потерпілих самовільно покинути території підприємства, зловмисники погрожували їм застосуванням фізичної сили.

«Ми провели 18 обшуків за адресами проживання та в автомобілях фігурантів, під час яких вилучили гроші, банківські картки, мобільні телефони, ноутбуки, паспорти та чернетки. Із трудового «рабства» поліцейські визволили 120 осіб. Зловмисників затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального України. Це - четверо чоловіків та жінка, уродженці Дніпропетровщини, 1975, 1988, 1986, 1992 та 1961 років народження. За процесуального керівництва Дарницької окружної прокуратури порушникам оголошено про підозру та до суду скеровано клопотання щодо обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує до дванадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна або без такої». – додав Іван Вигівський.

Завдяки злагодженій співпраці управління міграційної поліції столичного главку, Департаменту з питань захисту прав дітей та забезпечення стандартів рівності Національної соціальної сервісної служби України та Міжнародної громадської організації з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми, потерпілі поміщені до притулку, де наразі їм надається необхідна допомога.

Відділ комунікації поліції Києва



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 24 грудня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.