Подружжя шахраїв, прикриваючись іменами відомих політиків, ошукало українських бізнесменів на 13 млн гривень

prok riev new

 
Прокуратура столиці підтримує державне обвинувачення у судовому процесі над подружжям шахраїв, які, поширюючи у бізнес-колах неправдиву інформацію про впливові зв'язки з відомими політиками та фінансистами, виманили у 15 українських бізнесменів майже 13 млн гривень.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі прокуратури Києва.

Встановлено, що шахрайську схему у 2008 році організувала 55-річна бізнесвумен з Тернопільщини, яка у подальшому залучила до злочинної діяльності й свого чоловіка.

Так, видаючи себе за фахівців з фінансово-кредитної сфери, шахраї підшукували перспективних бізнесменів та пропонували їм свою допомогу в отриманні кредитів від західних інвесторів під низькі процентні ставки. Окрім дешевих кредитів зловмисниця також пропонувала підприємцям стати її партнерами у масштабних бізнес-проектах.

З метою справити у потенційних жертв враження успішної фінансової діяльності, жінка зареєструвала низку фіктивних підприємств, взяла в оренду дорогі офіси у центрі столиці та найняла штат співробітників. Крім того, шахрайка активно поширювала у бізнес-колах неправдиву інформацію про свої начебто впливові зв'язки із політичною та фінансовою елітою України, Євросоюзу та Північної Америки. Її чоловік при цьому виконував функції помічника, а також керівника охорони та деяких структурних підрозділів у створених нею фірмах.

За можливість отримати «вигідну» позику та взяти участь у реалізації «успішного» проекту бізнесмени сплачували шахраям за посередницькі послуги від 50 тис. доларів до шести мільйонів гривень. Отримані кошти подружжя одразу переводило у готівку та привласнювало.

При цьому жодного кредиту люди так і не отримали, а бізнес-проекти, запропоновані шахраями, як виявилося, ніколи не існували.

Загалом упродовж 2008-2010 років від дій vip-аферистів постраждало 15 підприємців, які втратили майже 13 млн гривень.

Дії зловмисників кваліфіковані за ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство в особливо великому розмірі) та за ч.2 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво). Їм загрожує  покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.