З початку року міліція отримала понад 1,9 тисяч заяв про зникнення людей

mvs03 03 2012

 
Більше 1200 зниклих правоохоронці розшукали менш ніж за 10 днів. Крім того, знайдено 90 громадян, заяви про зникнення яких надійшли під час Євромайдану. Причиною їх розшуку переважно ставав той факт, що «зниклі» несвоєчасно повідомляли рідним про своє місцезнаходження.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі МВС України.

У Департаменті карного розшуку МВС України зазначають, що кожен факт безвісного зникнення людини розглядається як надзвичайна подія. На жаль, у суспільстві продовжує побутувати стереотип, що звертатися до міліції із заявою про розшук особи слід лише через 3 доби після її зникнення. Насправді працівники міліції не мають права з будь-яких причин відмовити у прийомі заяви чи повідомлення про зникнення особи.

Заява або повідомлення про безвісне зникнення громадян негайно реєструється у черговій частині відділу міліції. До останнього місця перебування зниклого виїздить слідчо-оперативна група. Правоохоронці збирають необхідну інформацію про зниклу особу та встановлюють обставини її зникнення. Зібрана інформація допоможе знайти або ідентифікувати людину.

За кожною заявою про безвісне зникнення громадян органами внутрішніх справ, відповідно до вимог ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України, відкриваються кримінальні провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. За кожним таким фактом не пізніше 10 діб з моменту надходження заяви заводиться оперативно-розшукова справа, а у випадку зникнення дитини – навіть упродовж доби.

Подібний порядок передбачений у зв’язку з тим, що причиною зникнення людини можуть бути як події кримінального характеру (злочинне посягання, загибель у ДТП, незаконне позбавлення волі), так і в результаті нещасного випадку, самогубства, знаходження у непритомному стані тощо. Також розглядаються версії, що зникнення може бути обумовлене соціально-економічними або міграційними процесами.

Правоохоронці наголошують, що з початку 2014 року до органів внутрішніх справ України надійшло понад 1900 заяв та повідомлень про безвісне зникнення громадян. З них упродовж 10 діб (тобто без заведення оперативно-розшукових справ) розшукано понад 1200 осіб. За фактами зникнення людей було заведено понад 750 оперативно-розшукових справ. У зв’язку зі встановленням місцезнаходження закрито 770 справ, в числі яких – частина осіб, не розшуканих у минулі роки.

У Департаменті карного розшуку зазначили, за період проведення на території України масових акцій в органах внутрішніх справ було зареєстровано 103 повідомлення про безвісне зникнення громадян. За вказаними відомостями без заведення оперативно-розшукових справ розшукано понад 90 зниклих. Причиною їх розшуку переважно ставав той факт, що ці громадяни несвоєчасно повідомляли рідним про своє місцезнаходження. Частина з них взагалі не брали участі у протестних заходах. На цей час їх місцезнаходження встановлено.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Вчера поздно вечером враг атаковал многострадальный Харьков. Также в 7 часов утра были нанесені ракетные ударі по Одессе и предместью города Сумы

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.