У понеділок громадськість вийде на захист права на мирні зібрання
- Подробиці
- Опубліковано 15.09.2012 08:11
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 5080
Нагадуємо, що 6 вересня Голова найбільшої фракції Верховної Ради запропонував депутатам голосувати проект Закону про порядок організації і проведення мирних заходів під час сесійного тижня 18-21 вересня, і пропозиція тоді була підтримана більшістю під час голосування у сесійній залі. Тепер пропозиція має бути підтримана 17 вересня більшістю лідерів фракцій під час Погоджувальної ради депутатських фракцій Верховної Ради. У складеному за пропозиціями комітетів Верховної Ради проекті розкладу засідань парламенту на 18-21 вересня проект Закону про порядок організації і проведення мирних заходів зараз стоїть дев’ятим номером у проекті порядку денного 20 вересня.
Таким чином, скандальний законопроект №2450 20 вересня, у четвер, може бути прийнятий українським парламентом у другому читанні і в цілому.
Зазначимо, що через те, що 6 вересня Верховна Рада зняла з розгляду пов’язаний з 2450 законопроект №10569, який дещо пом’якшував основний законопроект, сам 2450 тепер загрожує ще й узаконенням великої кількості підстав для міліцейських репресій щодо протестувальників. Таким чином, ухвалення законопроекту в сьогоднішній редакції призведе до затримань організаторів та учасників зібрань працівниками міліції, до стягнення з них демотивуючих штрафів (від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів), тривалих виправних робіт (від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку) чи тривалого адміністративного арешту (на строк до п’ятнадцяти діб). Причому усі ці санкції будуть застосовуватися до організатора чи учасника протестів щодо, зокрема, таких розпливчатих “правопорушень” зі ст.5, 7, 8, 9, 14 та 16 закону 2450 як: не мав при собі під час проведення мирного зібрання документ, що посвідчує особу; не вимагав від кожного з учасників мітингу дотримання громадського порядку; допустив неточність у повідомленні про проведення протесту (зокрема, не вгадав реальну кількість протестуючих, або не вказав мету проведення зібрання, чи невчасно повідомив органи влади про проведення заходу); захопив з дому “пристрої або пристосовані предмети, що можуть бути використані проти життя і здоров’я людей” (олівці?); не забезпечив спільно з учасниками мирного зібрання і органами внутрішніх справ проїзд транспортних засобів оперативних і спеціальних служб; не встиг скерувати багатолюдну демонстрацію, коли вона відхилилась від заявленого маршруту; не повідомив владу про мирне зібрання; не подав владі письмове повідомлення про мирне зібрання за два робочих дні; та ін.
Іншими словами, в разі прийняття законопроекту №2450 без внесення відповідних змін до Кодексу про адміністративні правопорушення – репресувати учасника або організатора протесту можна буде де-факто за будь-що, повідомляє прес-служба ВІ «За мирний протест!».
Також з цієї категорії...
Пікет опозиції біля Українського дому...
1 мар. 2013 г.
На Европейской площади обнаружили автомобиль...
25 нояб. 2013 г.
Виталий Кличко объявил януковичу ультиматум
7 дек. 2013 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
Міністра цифровізації Федорова відсторонили від...
24 нояб. 2024 г.
На тлі удару рф «експериментальною»...
25 нояб. 2024 г.
Останні новини
25.11.2024 15:41
Збито 71 ворожий БпЛА25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі