Чи існує формула успiхy пpoтecтiв?
- Подробиці
- Опубліковано 30.03.2013 11:47
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 2195
За останні три роки Україну сколихнула велика кількість протестних рухів. Люди протестували проти свавілля влади, забудов, антиконституційних законів та політичних репресій. Однак більшість цих протестів не досягли успіху. Взяти б хочаб протест проти закону про мови. Навіть депутати, що оголошували голодування, і ті зрадили людей, що сиділи під Українським домом.
Хоча спілка молодих політологів та громадська організація за мирний протест вважають, що все ж деякі протести були вдалими і навіть зробили спробу продемонструвати журналістам формулу успіху протестів. Та чи є вона тією формулою, застосування якої допоможе обєднати протестувальників?
Як відповів кореспонденту «Конфлікти і закони» Андрій Єременко, автор проекту та голова спілки молодих політологів, більшість протестів від політиків є невдалими, оскільки ці особи, ведучи за собою людей, насправді переслідують не ті цілі, які констатують у зверненнях до громади.
І тут з ним важко не погодитись, позаяк суспільство відчуває фальш у популістських заявах опозиціонерів, і, як зазначив все той же Андрій Єремеєнко під ча прес-конференції в УНІАН, громадяни не довіряють опозиції, оскільки відчувають, що боротьба ведеться не за права людей, а між олігархічними кланами, коли певні олігархи тепер хочуть усунути інших.
Як повідомили учасники прес-конференції, реалізація їхнього проекту довела, що лише масовими акцiями домогтись вiд влади істотних поступок пpактично неможливо. У той же час можновладцi дуже швидко йдуть на компромiси, коли стикаються з продуманим опором громади. На думку Андрiя Єременка, запорукою ycпixy у боротьбi за власнi інтереси є системнiсть пiдходу до вирiшеня проблеми. «Якщо проблема настiльки вагома, що потребує масових акцiй, це означае, що лише масовими акцiями їх вирiшити практично неможливо», - зазначив він.
На думку організаторів прес-конференції, аби досягти поставленої мети, необхiдно проводити фахову юридичну i лобiстську роботy, а протести використовувати як один з інструментів впливу. «Готуючись до протистояння з владою,необхiдно запастись терпiнням i налаштуватись на системну роботy. У бiльшостi випадкiв для того, щоб представники влади почали йти на поступки, боротьба має тривати не менше нiж пiвроку.
Також організатори прес-конференції зазначили, що за даними «Центру дослiдження суспiльства» у2012 роцi на кожні 100 протестiв було всього 5 успiшних.
Щоб навчити громадян протестувати правильно і раціонально, виступаючі розказали про 10 відеороликів, переглянувши які, можна зрощуміти рецепт успіху майбутнього протесту.
Щоправда, виступаючі погодились з корепондентом журналу «Конфлікти і закони», що громадяни, які все ж виходять на протести, частіш за все роблять це - протестуючи проти забудови або відсутності гарячої води, а оть вийти і відстояти власні права на захист своїх повноважень щодо впливу на чиновників або самоврядування, то тут громада мовчить і не реагує, неначе не усвідомлює, що економіка і покращення життя насправді залежить саме від того, наскільки суспільство контролює чиновників, депутатів і можновладців.
Щоправда, правозахисник Володимир Чемерис, і голова ВГО «Інститут Республіка» зазначив, що протест проти законопроекту 2450 щодо заборони мирних протестів громадян мав певний успіх. «Кампанiя за дотримання права на свободу мирних зiбрань в Українi є тривалою i продовжується до сьогодiшнього дня. Вона включає не лише протестну, а й просвітницьку, аналітичну, законотворчу, лобістську та інформаційну діяльність.Якщо говорити саме про компонент компанії – протести, ми автоматично досягали бажаного результату - знiмали законопроект з розгляду у Верховнiй Радi, оiганiзовуючи протести у 17 містах України всього за нiч, змушували депутатiв вносити поправки до законопроекту тощо. Успiхом наших протестiв є єдине бачення та злагодженiсть дiй понад 100 громадських, правозахисних органiзацiй та профспiлок. Коли сотні наших активістів виходять на протести у бiльшостi обласних центрів України, у влади не знаходиться контраргyменту i вона змушена йти на поступки» - розповiв Володимир Чемерис.
Проте, і організатори прес-конференції цього не сказали, в суспільстві не існує лідера, який би міг очолити протестні настрої громадян, будучи з ними в одній кагорті, а не захищаючи інтереси певних олігархічних кіл, або оппозиції, яка теж нині хоч і бажає змінити владу, проте не може гарантувати громадянам суттєвих змін, а громадяни це відчувають, а тому і не бажають виходити на протести, аби змінювати шило на мило.
Також з цієї категорії...
В Москве ранним утром продолжились...
9 мая 2012 г.
В Петербурге также задержаны участники...
31 авг. 2012 г.
Рік після протесту: Садовий досі...
18 апр. 2013 г.
Набираючі популярність...
Чонгар пройти було неможливо? -...
22 дек. 2024 г.
СБУ заочно повідомила про підозру...
22 дек. 2024 г.
Оперативна інформація станом на 08.00...
23 дек. 2024 г.
Останні новини
23.12.2024 08:49
1990 кацапів подохло минулої доби на українській землі22.12.2024 11:00
Трамп може закінчити війну дуже швидко?Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 22 грудня обговорив наступні теми:
Коментарі