Чи існує формула успiхy пpoтecтiв?

protesty

 
За останні три роки Україну сколихнула велика кількість протестних рухів. Люди протестували проти свавілля влади, забудов, антиконституційних законів та політичних репресій. Однак більшість цих протестів не досягли успіху. Взяти б хочаб протест проти закону про мови. Навіть депутати, що оголошували голодування, і ті зрадили людей, що сиділи під Українським домом.


Хоча спілка молодих політологів та громадська організація за мирний протест вважають, що все ж деякі протести були вдалими і навіть зробили спробу продемонструвати журналістам формулу успіху протестів. Та чи є вона тією формулою, застосування якої допоможе обєднати протестувальників?

Як відповів кореспонденту «Конфлікти і закони» Андрій Єременко, автор проекту та голова спілки молодих політологів, більшість протестів від політиків є невдалими, оскільки ці особи, ведучи за собою людей, насправді переслідують не ті цілі, які констатують у зверненнях до громади.

І тут з ним важко не погодитись, позаяк суспільство відчуває фальш у популістських заявах опозиціонерів, і, як зазначив все той же Андрій Єремеєнко під ча прес-конференції в УНІАН, громадяни не довіряють опозиції, оскільки відчувають, що боротьба ведеться не за права людей, а між олігархічними кланами, коли певні олігархи тепер хочуть усунути інших.

Як повідомили учасники прес-конференції, реалізація їхнього проекту довела, що лише масовими акцiями домогтись вiд влади істотних поступок пpактично неможливо. У той же час можновладцi дуже швидко йдуть на компромiси, коли стикаються з продуманим опором громади. На думку Андрiя Єременка, запорукою ycпixy у боротьбi за власнi інтереси є системнiсть пiдходу до вирiшеня проблеми. «Якщо проблема настiльки вагома, що потребує масових акцiй, це означае, що лише масовими акцiями їх вирiшити практично неможливо», - зазначив він.

На думку організаторів прес-конференції, аби досягти поставленої мети, необхiдно проводити фахову юридичну i лобiстську роботy, а протести використовувати як один з інструментів впливу. «Готуючись до протистояння з владою,необхiдно запастись терпiнням i налаштуватись на системну роботy. У бiльшостi випадкiв для того, щоб представники влади почали йти на поступки, боротьба має тривати не менше нiж пiвроку.

Також організатори прес-конференції зазначили, що за даними «Центру дослiдження суспiльства» у2012 роцi на кожні 100 протестiв було всього 5 успiшних.

Щоб навчити громадян протестувати правильно і раціонально, виступаючі розказали про 10 відеороликів, переглянувши які, можна зрощуміти рецепт успіху майбутнього протесту.

Щоправда, виступаючі погодились з корепондентом журналу «Конфлікти і закони», що громадяни, які все ж виходять на протести, частіш за все роблять це - протестуючи проти забудови або відсутності гарячої води, а оть вийти і відстояти власні права на захист своїх повноважень щодо впливу на чиновників або самоврядування, то тут громада мовчить і не реагує, неначе не усвідомлює, що економіка і покращення життя насправді залежить саме від того, наскільки суспільство контролює чиновників, депутатів і можновладців.

Щоправда, правозахисник Володимир Чемерис, і голова ВГО «Інститут Республіка» зазначив, що протест проти законопроекту 2450 щодо заборони мирних протестів громадян мав певний успіх. «Кампанiя за дотримання права на свободу мирних зiбрань в Українi є тривалою i продовжується до сьогодiшнього дня. Вона включає не лише протестну, а й просвітницьку, аналітичну, законотворчу, лобістську та інформаційну діяльність.Якщо говорити саме про компонент компанії – протести, ми автоматично досягали бажаного результату - знiмали законопроект з розгляду у Верховнiй Радi, оiганiзовуючи протести у 17 містах України всього за нiч, змушували депутатiв вносити поправки до законопроекту тощо. Успiхом наших протестiв є єдине бачення та злагодженiсть дiй понад 100 громадських, правозахисних органiзацiй та профспiлок. Коли сотні наших активістів виходять на протести у бiльшостi обласних центрів України, у влади не знаходиться контраргyменту i вона змушена йти на поступки» - розповiв Володимир Чемерис.

Проте, і організатори прес-конференції цього не сказали, в суспільстві не існує лідера, який би міг очолити протестні настрої громадян, будучи з ними в одній кагорті, а не захищаючи інтереси певних олігархічних кіл, або оппозиції, яка теж нині хоч і бажає змінити владу, проте не може гарантувати громадянам суттєвих змін, а громадяни це відчувають, а тому і не бажають виходити на протести, аби змінювати шило на мило.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова підписала підозру двом народним депутатам від «ОПЗЖ» - Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.