Сто років тому визволення Києва сприйняли у Польщі з великим ентузіазмом
- Подробности
- Опубликовано 10.05.2020 11:23
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 6860
Сто років тому в Києві відбувся парад українського та польського військ, організований після звільнення міста від більшовиків. У п’ятницю та суботу у Варшаві віце-спікер Сейму Малґожата Ґосєвська та голова Управління зі справ ветеранів та репресованих осіб Ян Юзеф Каспшик вшанували пам’ять загиблих поляків та українців, котрі пліч-о-пліч боролися з більшовиками, повідомляє Польське радіо.
Навесні 1920 року Київський похід і домовленість з очільником УНР Симоном Петлюрою мали за мету розбити більшовицькі війська та створити незалежну Українську державу. Це, на думку маршала Юзефа Пілсудського, мало гарантувати безпеку відродженої Польщі. 7 та 8 травня 1920 року українські та польські війська увійшли до Києва, а 9 травня вони провели спільний парад.
Як розповідає голова Управління зі справ ветеранів та репресованих осіб Ян Юзеф Каспшик, визволення Києва було сприйняте у Польщі з великим ентузіазмом:
«Тогочасна преса, коли ми її читаємо, була повна історичних порівнянь. Тоді писали, що київська перемога є першим з часів Віденської перемоги великим тріумфом польської зброї. 18 травня 1920 року Пілсудського вітали у Варшаві немов короля Яна ІІІ Собєського, який вертався з-під Відня».
Проте Києва не вдалося довго утримати. Контрнаступ більшовиків на межі травня і червня 1920 року змусив поляків та українців відступати. Тоді почався вирішальний етап польсько-більшовицької війни:
«У геополітиці існує такий принцип, що той, хто володіє Києвом, має ключ від росії. Немає, отже, чому дивуватися, що тріумф польської зброї був ударом для більшовиків. Отже, на Південний фронт в околиці Києва були спрямовані значні сили, зокрема Кінна армія Сємьона Будьонного, і в такій ситуації 8 червня 1920 року було прийняте рішення про відступ з Києва польських та українських військ».
Як зазначає Ян Юзеф Каспшик, сьогодні особливо не можна забувати про необхідність співпраці між Польщею та Україною:
«Через сто років ми вшановуємо всіх тих, хто розумів тогочасні державні інтереси, що й сьогодні повинні бути надзвичайно вагомими, і що ці дві держави повинні тісно одна з одною співпрацювати, аби зменшувати потенційну загрозу зі Сходу».
У зв’язку із 100-річчям визволення Києва та спільного польсько-українського параду в суботу опівдні в Костелі св. Хреста відбулося богослужіння, присвячене пам’яті учасників боїв за Київ 1920 року. На 14.00 відбулось покладання представниками польської влади квітів на могилі генерала Марка Безручка, командувача 6 Січової дивізії Армії УНР, та на могилах українських вояків, котрі спочивають на православному цвинтарі на варшавській Волі.
Польсько-українські війська вступають у Київ у 1920 році. Public domain
Также из этой категории...

Сторіччя Степана Бандери: привід ще...
19 февр. 2009 г.

Простили ли японцы американцев за...
30 окт. 2017 г.

У пошуках втраченого кумира
27 мая 2018 г.
Набирающие популярность...

В мире животных...
27 марта 2020 г.

Поліцейські Києва затримали четвертого підозрюваного...
14 апр. 2021 г.

Суд відправив за грати на...
16 апр. 2021 г.
Последние новости
16.04.2021 21:06
Пленарне засідання Верховної Ради України 16 квітня 2021 року16.04.2021 19:36
Учора російські окупанти 7 разів порушили режим тиші16.04.2021 14:12
Генеральний секретар Володимир Олександрович ЗеленськийМинулої доби і до опівдня сьогодні бойових втрат серед військовослужбовців Збройних Сил України, на щастя, зафіксовано не було
Комментарии