​Історія з історії: ручні «гуманісти» кремля

Хьюлетт Джонсон, настоятель Кентерберійського собору, був великим другом СРСР, лауреатом ордена Трудового Червоного Прапора (1945 р.) і Сталінської премії за зміцнення миру між народами, а також членом Всесвітньої Ради Миру, главою Товариства англо-радянської дружби в 1948 р., гуманістом, соціал-демократом і борцем за світле майбутнє людства. Тобто, належав до типу «людей доброї волі» офіційно, а неофіційно - корисним ідіотам. Сталін таких вельми цінував і не шкодував коштів на розведення. Барбюс, Труайя, Фейхтвангер... багато їх було.


От, наприклад, Хьюлетт Джонсон вважав, що «істинними християнами» були сам Ісус Христос і його найближчі соратники, він говорив, що «істинний християнин не може бути ворогом комунізму, - навпаки, між християнством і комунізмом є багато точок дотику».

Для «червоного настоятеля» Джонсона в СРСР був спланований повітряний маршрут в глибинки, щоб той особисто все побачив і оцінив «как хорошо в стране советской жить!». Організатори знали, що пастор колись був військовим льотчиком. Тому, коли в шумі двигуна раптово з'явився сторонній звук, він особисто давав знати пілотам, що це недобре. Для вимушеної посадки був обраний «випадково» колгосп із злітно-посадковою смугою. Поки льотчики з місцевими майстрами виправляли поломку, а як відомо, у будь-якої сталінської машинно-тракторної станції є все необхідне для ремонту авіаційних двигунів, пан Джонсон куштував дари колгоспного тваринництва і землеробства і насолоджувався танцями і співом, гарною англійською мовою простих сільських дітлахів. Вони як раз підтяглися на виступ до польового стану.

Незабаром двигун полагодили, задоволений пастор продовжив подорож до наступного потьомкінського села. Пастор зайвий раз переконувався в перевагах планової соціалістичної економіки та високої культури і освіти звичайних селян. Про що потім неодноразово розповідав світу через брехливу пресу.

І навіть виступив з цими історіями на паризькому процесі проти неповерненця Віктора Кравченка в 1949 році. Віктор Кравченко - колишній чиновник радянської закупівельної комісії в США, який попросив притулок на Заході. Залишившись в Америці, в 1946 році він за допомогою журналіста Юджина Лайонса і перекладачки Станіславського Елізабет Хепгуд написав книгу «Я вибрав свободу» (I Chose Freedom), в якій описував жахи колективізації, сталінських таборів і голоду в СРСР. Вона стала дуже популярною.

Газету французських комуністов «Les Lettres Francaises», яка звинувачувала Кравченка в наклепі на сталінськи табори, до речі, редагував Луї Арагон, чоловік Ельзи Тріоле, подруги Маяковського і сестри Лілі Брик. Всі вони були щирі, безкорисливі друзі СРСР і, особливо, НКВС.

Кравченко суд тоді виграв. Настоятель Джонсон своєю щирою розповіддю чимало повеселив публіку, з якої багато хто мав досвід реального життя в Радянському Союзі.

Утім, до Джонсона ніяких претензій. Мова взагалі не про нього, а про творців невидимого фронту, які організували театр одного глядача з пейзажами, піснями під час голоду після війни. А потім ці «картинки» показували по всьому світові.

Звільнені від совісті дарують ілюзію величі. Їж, дорогий, для тебе нічого не шкода. Обіцяли вам комунізм - натє! Крок вліво, крок вправо - конвой стріляє без попередження.

У московії нічого не змінюється дуже багато років! Победобесие - їх все! Фактично, всі їх війни імперіалістичні! Як почали в 1920 році з Польщі… Далі Західна Україна, Фінляндія, країни Балтії, а після ВВ - Будапешт, Прага, Ангола. Навіть вже імперія розпалася, а вони продовжують - Південна Осетія, Крим - Україна, з Сирією не вийшло - політичного ефекту нуль. Ось і міркують знов про велике вторгнення в Україну з верещанням про «мир во всем мире».

Манана Абашидзе, «Конфлікти і закони»

Ілюстрація надана авторомКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Нардеп Гео Лерос просил вручить «Оскар» Зеленскому за инсинуацию покушения, но даже «Слуги» не оценили эту новую постановку

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.