За позовом прокуратури до комунальної власності повернуто пам’ятку архітектури на Подолі

gosp sud

 
Господарський суд м. Києва задовольнив позов столичної прокуратури та визнав недійсним рішення Київради, яким комерційній структурі незаконно передано у власність пам’ятку архітектури в історичному центрі Подолу. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі прокуратури Києва.


Так, у 2008 році на підставі рішення Київради приватне підприємство набуло право власності на два нежитлові будинки на вулиці Петра Сагайдачного, 20/2, загальною площею близько 2500 кв. м.

Водночас, як встановлено прокурорською перевіркою, вказане майно передано комерційній структурі в обхід передбаченої законодавством процедури приватизації.

Крім того, будинок за цією адресою з 1979 року внесено до реєстру пам’яток архітектури національного значення, проте Міністерством культури України погодження на відчуження цього об’єкту нерухомості із комунальної власності не надавалося.

Також встановлено, що на момент прийняття спірного рішення у цих приміщеннях розташовувався Подільський районний у місті Києві військовий комісаріат. Однак Київрада не взяла до уваги цю обставину, хоча за законом об’єкти, які забезпечують обороноздатність держави, взагалі не підлягають відчуженню з комунальної власності.

Суд погодився із доводами столичної прокуратури міста та 2 грудня поточного року визнав вказане рішення Київради недійсним.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 20 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.