Чернівці стали рекордсменом з судових справ проти журналістів
- Подробиці
- Опубліковано 02.03.2015 13:54
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3037
Голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов мав лекцію в Чернівецькому університеті, а потім дав прес-конференцію. Він заявив, що область стала рекордсменом з судових справ проти журналістів. Останнім часом п’ять справ виграно і деякі перебувають на розгляді.
Журналістів захищали юристи медіа-профспілки Олександр Тарасов і Олексій Ржанов разом з юристами Інституту розвитку регіональної преси. Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ).
Така кількість справ у Чернівцях може свідчити про те, що є в суспільстві прошарок, який сприймає журналістів як ворогів. Звісно, існує проблема наклепу, але в рамках існуючого законодавства вона цілком може бути вирішена без судових позовів. Зокрема, громадянин, який вважає себе ображеним, може оприлюднити свою точку зору через ЗМІ.
З іншого боку, і журналістам також у своїх публікаціях варто якомога ширше представляти точку зору тих, хто стає об’єктом для критики.
Голова НМПУ навів перелік справ, які розглядалися у Чернівцях.
1. Справа за позовом Бешевлі до Галини Єремиці. У квітні Буковинський громадський портал CitizenJournal опублікував статтю Галини Єремиці «Обласне Управління СБУ вкотре пікетували. Цього разу представники криміналітету та партії регіонів?». У матеріалі у формі оціночних суджень піддавалась також критиці діяльність підприємця та місцевого громадського діяча Ігоря Бешевлі. Не погоджуючись з викладеним у статті, пан Бешевлі подав до Сторожинецького районного суду Чернівецької області позов про захист честі, гідності та ділової репутації, а також спростування недостовірної інформації. Він вимагав від журналістки публічних вибачень та спростування відомостей, які, на думку позивача, є недостовірними, завдають шкоди його честі та діловій репутації. Після більш ніж п'яти місяців судового розгляду та десятка судових засідань суддя А. Пташник винесла рішення про відмову у позові, визнавши вимоги про спростування недостовірної інформації необґрунтованими.
2. Агаларов проти газети Буковина - Агаларов Рустам Огли подав позов до газети «Буковина» про відшкодування шкоди, завданої поширенням недостовірної інформації, яка завдала шкоди його честі, гідності та діловій репутації. А також порушувала принцип презумпції невинуватості щодо нього. Інформацію було поширено у статті «Убивць з Азербадйжану випустили на волю». Позивач вимагав 20 тис. грн. В апеляційній інстанції Агаларов відмовився від позову.
3.Агаларов проти редактора газети «Версії» Людмили Чередарик - спростування недостовірної інформації. У позові відмовлено.
4. Екс-перший заступник прокурора Банчук проти ТВА та журналіста Івана Гончарука - У червні місяці, тоді ще перший заступник прокурора Чернівецької області, Станіслав Банчук подав позов про захист честі, гідності та спростування недостовірної інформації проти телеканалу ТВА та журналіста Івана Гончарука. У своєму позові заступник прокурора також вимагав від журналіста публічних вибачень. Підставою для звернення до суду став телевізійний сюжет, присвячений земельним оборудкам посадовців Сокирянської райдержадміністрації. У журналістському матеріалі йшла також мова про звинувачення місцевою громадою у причетності до цих махінацій пана Банчука та Генеральної прокуратури України. Після п’яти місяців судового розгляду суд погодився з доводами представників відповідачів та у задоволенні позовних вимог Станіслава Банчука відмовив у повному обсязі.
5. Володимир Вакарюк проти журналіста Юрія Чорнея та інтернет видання «Букньюс», Сергія Зарайського та інтернет видання «Букінфо» та ін. - Пан Вакарюк вимагав від журналістів сплатити йому 2 мільйони гривень моральної шкоди за образу його честі та гідності. Після більш ніж 8 місяців судового розгляду справу виграли. Як у першій, так і в апеляційній інстанції.
Зараз знаходиться в провадженні справа за позовом Юлії Софтенко до телеканалу ТВА - визнання наказу про звільнення незаконним, поновлення на роботі.
Юрій Луканов – діючий журналіст, автор чотирьох книжок, сценаріїв до десятка документальних фільмів, численних колонок в українських і зарубіжних ЗМІ. Він висвітлює події на Майдані, Криму, Донбасі. Очолює НМПУ з 2011 року. До того він з 2008 року керував київською організацією НМПУ. Був, як це сьогодні називається, піар-директором Першого фестивалю популярної пісні і музики «Червона рута» у Чернівцях. Тут же презентував свого часу свою першу книжку – «Третій президент. Політичний портрет Леоніда Кучми».
Також з цієї категорії...
Верховний Суд закрив провадження у...
1 июл. 2019 г.
Суд призначив до розгляду справу...
22 авг. 2019 г.
Суд продовжив розгляд справи Сергія...
12 дек. 2019 г.
Набираючі популярність...
Західні медіа пишуть, як Україна...
21 нояб. 2024 г.
Білий дім планує скасувати майже...
21 нояб. 2024 г.
На тлі застосування британських крилатих...
21 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській землі21.11.2024 14:06
Збито шість крилатих ракет ворогаПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:
Коментарі