​НАБУ та САП повідомили про підозру судді, справу якого ГПУ вважала неперспективною

30 травня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили судді Дзержинського районного суду м. Харкова про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»). За версією слідства, цей суддя вимагав неправомірну вигоду в розмірі 75 тис. грн за прийняття рішення в інтересах того, хто її надав, повідомляє прес-служба НАБУ.


Кримінальне провадження за даним епізодом відкрито ще в березні 2015 року. Його розслідуванням займались слідчі в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України, однак складу злочину не знайшли і провадження закрили.

У травні 2016 року детективи НАБУ витребували дане кримінальне провадження у ГПУ та після вивчення визначили його перспективним. У липні цього ж року керівник САП скасував постанову про закриття справи. Проте за кілька днів потому Генеральний прокурор України скасовує постанову керівника САП про відновлення розслідування.

Тим не менш, детективи НАБУ та прокурори САП наполягали на необхідності відновлення розслідування щодо судді з Харкова. Переконати Генерального прокурора вдалось лише в жовтні 2016-го. З 28 жовтня 2016 року детективи НАБУ розпочали розслідування обставин скоєння злочину суддею Дзержинського райсуду м. Харкова.

Варто зазначити, що підозрюваний суддя водночас є обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні, яке розслідували детективи НАБУ. Наразі справа про отримання ним неправомірної винагороди у розмірі 800 дол. США слухається у Полтавському районному суді Полтавської області.

Фото прес-служби НАБУ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 4 листопада розповів про наступні актуальні ситуації на фронті:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.