​Антиконституційний мовний закон Колесніченка-Ківалова визнано неконституційним

Конституційний Суд виніс рішення щодо Закону «Про основи державної мовної політики». Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті Конституційного Суду, пише zik.ua.


«28 лютого на пленарному засіданні Великої палати Конституційного Суду України було ухвалено Рішення Конституційного Суду України № 2-р/2018 у справі за конституційним поданням 57 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України «Про засади державної мовної політики», – йдеться в повідомленні.

Водночас не уточнюється, яке саме рішення було прийнято.

У прес-службі КС «Українській правді» пояснили, що рішення перебуває на підписі: в текст вносяться остаточні правки і пообіцяли оприлюднити його найближчим часом.

У свою чергу депутат Київської міської ради Олег Бондарчук, який представляв вказане подання у суді, стверджує, що КС визнав мовний закон неконституційним. «Закон Ківалова-Колісніченка визнано неконституційним! Дякую всім депутатам, хто підписав це подання до Конституційного Суду, яке я мав честь представляти в КСУ разом з Ірина Фаріон та Леонідом Ємцем», – пише він у Facebook.

Також з цього приводу висловився свободівець Андрій Іллєнко.

«Саме цей ганебний «закон», протягнутий московською агентурою у 2012 році, був одним з етапів підготовки російської агресії проти України. Нарешті його скасовано.

Нагадаю, що це сталося на підставі подання народних депутатів (фракція «Свободи» ініціювала та підписала у повному складі), направленого до Конституційного суду ще у 2014 році.

Тепер треба зробити наступний крок – ухвалити новий, державницький мовний закон», – йдеться в дописі Іллєнка.

Фото radiosvoboda.org



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 23 січня обговорив наступні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.