​Суд виніс виправдувальний вирок у зв’язку з недоведеністю прокуратурою вчинення кримінального правопорушення

31 серпня 2018 року колегією суддів Арбузинського районного суду Миколаївської області в складі Кірімової О.М., Кологривої Т.М., Явіци І.В. розглянуто кримінальне провадження по обвинуваченню Березюка А.М. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 152 КК України, а саме: у зґвалтуванні, тобто статевих зносинах із застосуванням фізичного насильства, вчиненого повторно щодо малолітньої.


За результатами розгляду вказаного кримінального провадження, державне обвинувачення у якому підтримувалось прокурорами Братського відділу Первомайської місцевої прокуратури Менчинським Д.В. та Компанієць М.В., судом було ухвалено виправдувальний вирок у зв’язку з недоведеністю вчинення кримінального правопорушення, у якому обвинувачувався Березюк А.М., повідомляє «Судова влада України».

Так, стороною обвинувачення в ході розгляду кримінального провадження було надано ряд доказів, в тому числі і висновок експерта, які отримані з суттєвими порушеннями вимог кримінального процесуального законодавства України та у зв’язку з чим ці докази були визнані недопустимими в процесі доказування і не могли бути покладені в основу висунутого Березюку А.М. обвинувачення та використані судом при ухваленні вироку.

При прийнятті виправдувального вироку суд, серед іншого, враховував засади презумпції невинуватості та забезпечення доведеності вини, відповідно до яких усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь. У той же час, згідно із принципом законності, саме на стороні обвинувачення лежить обов’язок не лише всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального, а й довести їх перед судом належними і допустимим доказами, тобто саме такими, джерела яких зібрані у точній відповідності із вимогами закону.

А тому порушення органом досудового розслідування і стороною обвинувачення вимог кримінального процесуального закону, принципів і засад, які гарантують дотримання основоположних прав і свобод обвинуваченої особи на стадії досудового розслідування, призводить до ухвалення судом виправдувальних вироків, що мало місце і у даному кримінальному провадженні, в якому прокурор просив призначити обвинуваченому 14 років позбавлення волі.

Проте суд, здійснюючи перевірку доказів сторони обвинувачення у цьому кримінальному провадженні, що є однією із гарантій забезпечення права на справедливий суд, відхилив їх як недопустимі і неналежні, адже покладення в основу обвинувальних тез доказів, що здобуті незаконним шляхом, гіпотетично може призвести до засудження будь-якої невинної особи.

Фото court.gov.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Минулої доби втрат серед українських захисників не було. На обстріли противника наші воїни давали адекватну відповідь

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.