​Рада правосуддя покарає суддю, яка заарештувала правозахисника на 15 діб за відеозйомку

Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності й рекомендувати звільнити з посади суддю Вовчанського районного суду Ірину Уханеву, яка у 2016 році заарештувала на 15 діб харківського правозахисника Максима Корнієнка за відеозйомку в залі суду.


Як передає кореспондентка Центру інформації про права людини, таке рішення перша дисциплінарна палата ВРП ухвалила вчора, розглянувши скаргу Корнієнка.

На засіданні не була присутня сама Ірина Уханева, і рада прийняла рішення про розгляд скарги за її відсутності. На засіданні були присутні заявник Максим Корнієнко та прокурор Харківської обласної прокуратури.

Рада детально розглянула скаргу і дії судді Ірини Уханевої, а також питання кримінального провадження за фактами винесення неправосудного рішення щодо Максима Корнієнка.

Рішення першої палати може бути оскаржене у Вищій раді правосуддя.


У коментарі Центру інформації про права людини заступник голови правління Центру політико-правових реформ Роман Куйбіда зауважив, що дане рішення – це не остаточна перемога.

«У минулому році Вищі рада правосуддя скасувала або пом’якшила майже кожне друге рішення, а тому шанси на оскарження доволі високі», – сказав він.

Нагадаємо, 14 листопада 2016 року Ірина Уханева заарештувалаМаксима Корнієнка на 15 діб, коли він вів спостереження за відкритими слуханнями у кримінальній справі стосовно двох представників ромської громади.

Корнієнко записував на мобільний телефон те, що відбувалося в залі суду, коли суддя наказала йому зупинитися, не надавши законного обґрунтування заборони.

Активіст відмовився припинити відеозйомку, а тому суддя покликала співробітників поліції, які забрали правозахисника і пред’явили йому звинувачення в «злісній непокорі законному розпорядженню або вимозі працівника міліції» за ст. 185 Адміністративного кодексу України.

Пізніше Апеляційний суд визнавКорнієнка, який відсидів 9 з 15 діб адміністративного арешту, невинуватим.

Фото humanrights.org.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні прокоментував ситуацію під Курськом, та не тільки

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.