​Суддя Окружного адмінсуду міста Києва поскаржився на тиск з боку виконувача обов’язків Міністра охорони здоров’я України

Суддя стверджує, що дії в.о. Міністра охорони здоров’я України свідчать про незаконне втручання суб’єкта владних повноважень у здійснення судочинства, повідомляє прес-центр «Судової влади України».


У повідомленні суддя Арсірій Р.О. зазначив, що 10 січня 2019 року під час розгляду справи, у якій третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, є Міністерство охорони здоров’я України, ним прийнято ухвалу про забезпечення адміністративного позову.

16 січня 2019 року особа, яка виконує обов’язки Міністра охорони здоров’я України, у соціальній мережі Facebook розмістила повідомлення, яке, на думку судді, є спробою тиску на суд.

Вказаний допис, як зазначає суддя, містить надумані твердження без посилання на будь-які джерела, які не лише надають негативну оцінку прийнятій ухвалі суду про забезпечення адміністративного позову у справі, але й ставлять під сумнів прийняті під його головуванням інші рішення в адміністративних справах, участі у яких ні вказана особа, ні Міністерство охорони здоров’я України не брали.

Арсірій Р.О. вважає, що в такий спосіб в.о. Міністра охорони здоров’я України намагається підірвати довіру суспільства не лише до окружного адміністративного суду міста Києва, а й судової системи в цілому, оскільки окремі із зазначених у дописі рішень були предметом перегляду вищими судовими інстанціями, за результатами чого залишені без змін.

Суддя зазначив, що вказане дає підстави вважати, що допис був поширений виключно з метою формування у суспільстві негативного уявлення про судову владу через негативне сприйняття суб’єкта владних повноважень, незадоволеного прийнятим не на його користь рішенням.

Такі дії, на думку судді Арсірія Р.О., здійснюються в.о. Міністра охорони здоров’я України з метою досягнення бажаного для неї результату у конкретній справі та є підставою для притягнення відповідних осіб до відповідальності, передбаченої статтею 6 (незалежність судів) та статтею 48 (незалежність судді) Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Суддя наголошує, що в.о. Міністра охорони здоров’я України не уповноважена законодавством надавати оцінку судовим рішенням, критикувати їх або ухилятися від їх виконання, закликати до цього інших, незважаючи на те, брали участь представники Міністерства охорони здоров’я України у розгляді відповідних судових справ чи ні.

Нагадаємо, 2 січня 2019 року до ВРП надійшло повідомлення судді окружного адміністративного суду міста Києва Євгенія Аблова зі скаргою на дії в.о. Міністра охорони здоров’я України, вчинені 24 грудня 2018 року.

Відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» вказане повідомлення внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

В.о. Міністра охорони здоров’я. Фото enovosty.comКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Це відео дуже важливе і обов’язкове до перегляду для тих, хто досі ходить до церков Української православної церкви московського патріархату

подробнее

Опрос

На Вашу думку, що допоможе українцям здолати бідність?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.