​Верховний Суд визнав правомірною відмову ЦВК щодо реєстрації кандидата на пост Президента України від КПУ

Якщо кандидата на пост Президента України висунуто партією, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», це обумовлює відмову йому в реєстрації відповідно до Закону України «Про вибори Президента України».


Про це повідомляє «Судова влада України» з посиланням на прес-службу суду.

Про це зазначено в рішенні Верховного Суду в результаті розгляду в апеляційному порядку справи за позовом Петра Симоненка та Комуністичної партії України до Центральної виборчої комісії. Позивачі просили визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидата на пост Президента України, висунутого КПУ, на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року, зобов'язати повторно розглянути документи і зареєструвати позивача кандидатом на цей пост.

Суд першої інстанції в задоволенні позовних вимог відмовив. Верховний Суд погодився з цим рішенням, зважаючи на таке.

Полiтичнi партiї, обласнi, мiськi, районнi органiзацiї або iншi структурні утворення, передбаченi статутом полiтичної партiї, щодо яких вказаним центральним органом виконавчої влади прийнято рiшення про невiдповiднiсть їх дiяльностi найменування та/або символіки вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (Закон № 317-VІІІ), не можуть бути суб’єктом виборчого процесу (ч. 5 ст. 3).

Міністерство юстиції України надіслало до Центральної виборчої комісії наказ від 23 липня 2015 року № 1312/5, яким визнано, що статут, найменування та символіка КПУ не відповідають положенням Закону № 317-VІІІ. Цей наказ є чинним, отже, у ЦВК не було правових підстав не враховувати його.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду вважає правильним висновок суду першої інстанції про те, що постановою ЦВК позивачу правомірно відмовлено в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 52 Закону України «Про вибори Президента України».

Постанова Верховного Суду від 9 лютого 2019 року у справі № 855/20/19 (адміністративне провадження № А/9901/16/19) - http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79700741.

Петро Симоненко. Фото УкрінформКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Сьогодні, близько 10-ї години ранку до будівлі КМУ зайшов невідомий чоловік, який витягнув із кишені предмет, схожий на гранату

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.