​Верховний Суд підтримав НАБУ у боротьбі з протиправним продажем державного вугілля приватним посередникам

Верховний Суд підтвердив законність рішення Східного апеляційного господарського суду, який анулював договір з постачання державним підприємством «Вугільна компанія «Краснолиманська» понад 65 тис. тонн вугілля комерційній компанії «Торгівельний Дім-ресурс». Відповідне рішення ВС ухвалив 21 березня 2019 року. Тож держпідприємство має правові підстави для стягнення з приватної компанії недоотриманих коштів у сумі понад 24 млн грн.


Про це повідомляє прес-служба НАБУ

Зазначений договір та умови його укладання досліджуються детективами Національного бюро в межах кримінального провадження. Слідство з’ясувало, що ДП «ВК «Краснолиманська» впродовж 2015 року, всупереч вказівкам Міненерговугілля України, поставило 65 128 тонн вугілля марки Г (0-100) компанії «Торгівельний Дім-ресурс» за ціною, яка виявилась майже на третину нижчою від ринкової на той момент. При цьому приватна компанія виявилася формальним посередником, оскільки це ж вугілля ТОВ «Торгівельний Дім-ресурс» поставило ПАТ «Центренерго» (78,289% акцій належать державі), але вже за ринковою ціною. На момент укладення недійсного договору ДП «ВК «Краснолиманська» було відомо, що вугілля приватною компанією буде постачатися для ПАТ «Центренерго», однак прямий договір між ДП «ВК «Краснолиманська» та ПАТ «Центренерго» укладено не було.

Незважаючи на те, що визнання недійсним договору надасть можливість держпідприємству стягнути з приватної компанії значні кошти, ДП «ВК «Краснолиманська» усіляко заперечувало проти позову Національного бюро.

Наявність посередника в схемі постачання вугілля між двома об’єктами державної форми власності, як вважають детективи НАБУ, була протиправною та коштувала інтересам держави 24 млн грн. Це — сума, яку недоотримало ДП «ВК «Краснолиманська» через продаж понад 65 тис. тонн вугілля за заниженою ціною.

У травні 2018 року на підставі матеріалів досудового розслідування Національне бюро подало позов про визнання недійсним згаданого договору між ДП «ВК «Краснолиманська» та ТОВ «Торгівельний Дім-ресурс».

У липні цього ж року Господарський суд Харківської області НАБУ у задоволенні позову відмовив.

Натомість Східний апеляційний господарський суд у грудні 2018 року не тільки відхилив це рішення, а й ухвалив нове, яким задовольнив позов НАБУ та визнав недійсним договір поставки вугілля, укладений між ДП «ВК «Краснолиманська» та ТОВ «Торгівельний Дім-ресурс». Це рішення набуло законної сили ще торік. Вже тоді державне підприємство отримало законні підстави розпочати процес відшкодування завданих йому збитків. Наразі ДП «ВК «Краснолиманська» цією можливістю не скористалося.

Детальніше про позовну роботу НАБУ — https://bit.ly/2TSK3R5

Фото Українські новини



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.