​Верховний Суд залишив без змін рішення апеляції про відмову Володимиру Парасюку у реєстрації кандидатом у депутати

Документ про внесення грошової застави має відображати оплату застави саме кандидатом, який балотується та подає документи для реєстрації. Таке рішення ухвалив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду 29 червня 2019 року, розглянувши апеляційну скаргу у справі за позовом кандидата у народні депутати України Володимира Парасюка до Центральної виборчої комісії про скасування постанови №1193 від 23 червня 2019 року про відмову у реєстрації позивача кандидатом у народні депутати, зобов’язання повторно розглянути заяву позивача про реєстрацію та зареєструвати кандидатом у народні депутати.


Про це повідомляє прес-служба суду.

Верховний Суд залишив без задоволення апеляційну скаргу кандидата у народні депутати України В.Парасюка, а рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 25 червня 2019 року, яким у задоволенні позовних вимог відмовлено, – без змін.

Суд встановив, що підставою для відмови у реєстрації кандидатом у народні депутати позивача було те, що до заяви про його самовисування додано квитанцію про переказ у безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії коштів, внесених іншою особою.

ЦВК дійшла висновку, що грошову заставу внесено неналежною особою, а отже, передбаченого пунктом 4 частини другої статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» (далі – Закон № 4061-VI) документа про внесення грошової застави кандидатом у народні депутати України відповідно до статті 56 цього Закону не додано.

Позивач зазначив, що грошова застава внесена ним, а інша особа - його представник, який виконав лише технічну функцію, сплативши в касі банку його особисті кошти як заставу.

Верховний Суд дійшов висновку, що документ про внесення грошової застави має відображати, зокрема, здійснення оплати грошової застави саме кандидатом, який балотується в одномандатному виборчому окрузі та подає документи для реєстрації.

У рішенні ВС наголошується на тому, що відповідно до пункту 1.32 статті 1 Закону України від 05.04.2001 № 2346-ІІІ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» платник - особа, з рахунка якої ініціюється переказ коштів або яка ініціює переказ шляхом подання/формування документа на переказ готівки разом із відповідною сумою коштів.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що до заяви про самовисування позивача додано квитанцію про переказ у безготівковому порядку на спеціальний рахунок ЦВК коштів, внесених іншою особою, відповідно до якої в графі «призначення платежу» вказано: «грошова застава кандидата у народні депутати України Парасюка Володимира Зіновійовича», однак, в усіх графах «ПІБ» зазначено прізвище іншої особи, що в даному випадку ідентифікує саме цю особу як платника.

Крім того, у квитанції у графі «призначення платежу» зазначено «комісія з платника», а оскільки у графі «ПІБ» в такій квитанції зазначено також прізвище іншої особи, то таке свідчить, що комісію стягнуто саме з цієї особи як платника за такими квитанціями.

Також факт надходження відповідних коштів до ЦВК саме від особи, яка сплачувала квитанцію, підтверджується і довідкою, підписаною головним бухгалтером ЦВК, та копією витягу з виписки Державної казначейської служби України зі спеціального рахунку ЦВК, відкритого для зарахування грошової застави.

Отже, з наданих доказів та інших матеріалів справи не встановлено надходження на спеціальний рахунок ЦВК коштів саме від кандидата у народні депутати Парасюка В.З.

З повним текстом рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень - http://www.reyestr.court.gov.ua/ (справа №855/167/19, адміністративне провадження № А/9901/123/19).

Володимир Парасюк. Фото Укрінформ



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За прошедшие сутки на линии фронта произошло 68 боевых столкновений, враг нанес 2 ракетных и 64 авиационных удара, 75 раз обстрелял из РСЗО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.