​Рада суддів України: проєкт Антикорупційної стратегії суперечить законодавству та ставить під загрозу незалежність судової влади

Проєкт Антикорупційної стратегії на 2020–2024 роки, розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції, не відповідає завданням та повноваженням НАЗК, а також ставить під загрозу незалежність судової влади, вважає Рада суддів України.


Про це повідомляє «Судова влада України».

Чинним законодавством вже запроваджено ефективний механізм дисциплінарної відповідальності судді, перевірки законності походження майна судді та його близьких осіб, зауважує РСУ у своєму висновку щодо проєкту Антикорупційної стратегії. Зокрема, відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Закону України «Про запобігання корупції» судді та члени органів системи правосуддя подають такі декларації: щорічна декларація, декларація про суттєві зміни в майновому стані, декларацію доброчесності судді та декларацію родинних зв’язків судді. При цьому судді, які не виконали обов’язок щодо доведення законності походження свого майна та майна близьких осіб, звільняються з посади.

Отже, проєкт Антикорупційної стратегії, наголошує Рада суддів України, суперечить вимогам чинного законодавства.

Фото court.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Этой ночью рашисты провели 10-часовую «шахедную» атаку по Украине - всего 13 «шахедов» было выпущено противником, все 13 БпЛА сбиты силами ПВО

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.