Суд закрив справу про зберігання травматичного пістолета за відсутністю складу злочину
- Подробиці
- Опубліковано 25.01.2021 19:14
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 3266
Київський апеляційний суд закрив справу про зберігання пістолета для стрільби патронами несмертельної дії. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 29 грудня, інформує сайт zbroya.info.
У 2017 році при обшуку за місцем проживання громадянина вилучили пістолет з чотирма набоями із гумовими кулями.
Господар не заперечував, що це його пістолет, і пояснював, що зібрав його з декількох частин і взяв з собою для самооборони від грабіжників і стріляв би, якби не впізнав поліцейських.
Пізніше в судовому засіданні він розповів, що нібито знайшов цей пістолет у багажнику автомобіля, який купив для перепродажу. Через декілька днів, коли був на роботі, зателефонувала дружина і сказала, що біля їх будинку крутяться три підозрілі незнайомці, можливо, злодії; він взяв з собою той пістолет і поїхав додому; з’ясувалося, що його очікували працівники поліції.
У 2019 році Бородянський районний суд Київської області за зберігання вогнепальної зброї засудив чоловіка до 3 років в’язниці, але звільнив від відбуття покарання з іспитовим строком.
Адвокат в апеляційній скарзі зазначила, що вилучений пістолет не може бути одночасно і короткоствольною гладкоствольною вогнепальною зброєю і пристроєм для стрільби патронами несмертельної (травматичної) дії, як це вказано у висновку судово-балістичної експертизи Київського НДЕКЦ та висновку експертів КНДІСЕ.
Апеляційний суд визнав доводи адвоката безпідставними і зіслався на те, що вони спростовані тими самими висновками експертів.
У січні 2020 року Верховний суд призначив новий розгляд апеляційної скарги.
Верховний суд зазначив, що при вирішенні питання про належність до вогнепальної зброї слід керуватись класифікацією, що встановлена Положенням про дозвільну систему, затвердженим постановою уряду від 12.10.1992 №576 з наступними змінами, та Інструкцією, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.1998 № 662.
При новому розгляді в апеляції експерти стверджували, що пістолет слід класифікувати як вогнепальну зброю через те, що снаряди одержують спрямований рух у стволі за допомогою тиску газів, які утворюються в результаті згорання метального заряду. Однак ці пояснення суд відкинув, тому що керувався класифікацію, на яку вказав Верховний суд.
Також апеляційний суд зіслався на постанову Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про викрадення та інше незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами, вибуховими речовинами, вибуховими пристроями чи радіоактивними матеріалами» №3 від 26.04.2002.
Відповідно до абз.2 п.4 вказаної постанови пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, не можуть бути віднесені до предмета злочинів, відповідальність за які передбачена ст.ст. 262, 263 КК України.
Вирок скасували і справу закрили за відсутністю складу злочину. Судді погодилися, що травматичний пістолет за встановленою нормативними актами класифікацією не належить до вогнепальної зброї.
Фото zbroya.info
Також з цієї категорії...
Василь Онопенко – про велику...
8 июл. 2010 г.
Представники «УДАРу» 11 квітня візьмуть...
10 апр. 2013 г.
Судом накладено арешт на об’єкти...
4 авг. 2017 г.
Набираючі популярність...
Ідіотизм для нашої економіки
22 нояб. 2024 г.
О культе личности Трампа и...
22 нояб. 2024 г.
Міжнародний кримінальний суд видав ордери...
22 нояб. 2024 г.
Останні новини
22.11.2024 16:27
О культе личности Трампа и Маска техноолигархии22.11.2024 12:32
Ідіотизм для нашої економіки22.11.2024 08:47
1050 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:
Коментарі