​Рівненський апеляційний суд передав арештований гелікоптер «Robinson r-44» на баланс Кременчуцького льотного коледжу


Цей освітній заклад Харківського національного університету внутрішніх справ готує низку спеціалістів, серед яких — пілоти, електромеханіки, логісти, оператори безпілотних літальних апаратів та інші. Потреби на таких фахівців у нинішній час вкрай високі, тому суд апеляційної інстанції змінив ухвалу судді Турійського районного суду Волинської області від 15 вересня 2022 року в частині визначення долі речових доказів у кримінальному провадженні й передав гвинтокрил та ключі від нього на баланс Кременчуцького льотного коледжу.

Нагадаємо, у 2021 році оперативники та слідчі Служба безпеки України у Волинській області встановили, що організатори придбали в одній із східних областей України гелікоптер «Robinson r-44» та, переобладнавши вертоліт під контрабандні перевезення, перетинали кордон із Польщею на низькій висоті, щоб не бути запеленгованими прикордонниками. Поміж вилазками гвинтокрил приховували у замаскованих ангарах.

Як повідомила СБУ у Волинській області, правоохоронці затримали підозрюваних у Ковельському районі під час чергової спроби переміщення 15,2 тис. пачок цигарок українського виробництва. Крім товару, у ділків вилучили гелікоптер і мікроавтобус.

Підозрюваним повідомили про підозру у незаконному транспортуванні з метою збуту підакцизних товарів та порушенні правил міжнародних польотів, вчинених організованою групою.

Ухвалою судді Турійського районного суду 15 вересня 2022 року кримінальне провадження стосовно обвинуваченого М. було закрите у зв’язку із закінченням після повідомлення особі про підозру строку досудового розслідування, визначеного статтею 219 Кримінального процесуального кодексу України, накладено арешт на майно та зобов’язано передати гелікоптер на потреби Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Прокурор оскаржив це судове рішення в апеляційному порядку, наполягаючи на його скасуванні та постановленні нової ухвали про скерування кримінального провадження на новий судовий розгляд.

Проти задоволення апеляційної скарги виступили представник власника арештованого майна, обвинувачений та його захисник.

Рівненський апеляційний суд прийшов до висновку про залишення апеляційної скарги прокурора без задоволення та скасування ухвали судді місцевого суду. Апеляційний суд постановив нову ухвалу, якою змінив попереднє рішення в частині визначення долі речових доказів у кримінальному провадженні та передав арештований гелікоптер «Robinson r-44» і ключі від нього на баланс Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ для підготовки курсантів — майбутніх пілотів та спеціалістів у сфері обслуговування повітряних суден.

Зауважимо, що сторони категорично заперечували проти передання літального апарата освітньому закладу попри те, що ні ГУР МО України, ні жодна військова частина від вересня 2022 року не звернулася з заявою про передачу арештованого гелікоптера, оскільки цивільні борти такого типу українські розвідники та військовики не використовують.

Пресслужба суду

Фото rva.court.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.