​Львівський апеляційний суд задовольнив апеляцію прокурора щодо засудженого на 13 років за колабораційну діяльність


17 серпня у режимі відеоконференції Львівський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу прокурора на вирок Жидачівського районного суду Львівської області від 6 червня 2023 року щодо обвинуваченого Я. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України, повідомляє пресслужба суду.

Вироком суду першої інстанції уродженця села Озерне Лиманського району Донецької області визнано винним у вчиненні колабораційній діяльності і призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 13 років з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на такий самий строк без конфіскації майна.

За даними слідства, обвинувачений у період повномасштабного вторгнення встановив зв`язок із учасником незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР», використовуючи для зв`язку з ним, отримання завдань та надання інформації соціально орієнтовану мережу «Однокласники», з використанням особистої сторінки у цій мережі. Зокрема, перебуваючи у м. Лиман на території Лиманської територіальної громади Краматорського району Донецької області, де на той час проживав, здійснив збір з метою передачі представнику незаконного збройного формування терористичної організації «ДНР» відомостей про місця розташування, способи пересування та маскування підрозділів Збройних Сил України та Сил оборони України на території громади.

Згодом обвинувачений виїхав з місця постійного проживання у смт. Гніздичів Стрийського району Львівської області. Проживаючи як внутрішньо переміщена особа, в одній зі шкіл, часто слухав голосно російський контент, а на зауваження інших реагував агресивно та погрожував: «Подзвоню в росію і ракети зметуть тут все».

Там продовжив реалізовувати свій злочинний умисел, спрямований на надання допомоги незаконним збройним формуванням, передав через соціально орієнтовану мережу «Однокласники» інформацію про місця розташування, способи пересування та маскування підрозділів ЗСУ на території Лиманської територіальної громади.

Не погоджуючись із вироком, прокурор у справі подав апеляційну скаргу, мотивуючи тим, що суд першої інстанції не правильно застосував Закон України «Про кримінальну відповідальність». Оскільки особа обвинувачується у тяжкому злочині проти основ національної безпеки, санкція статті якої передбачає конфіскацію майна.

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Львівського апеляційного суду задоволила апеляційну скаргу прокурора, вирок суду першої інстанції скасовано та ухвалено новий, яким визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 111-1 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 13 років із конфіскацією майна та позбавлено права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 13 років. Початок строку відбування покарання рахувати з 23.12.2022 року, з часу обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Фото Gettyimages



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Сложилась очень тяжелая обстановка на линии фронта - мы отошли на трех оперативных направлениях, и эта ночь была у нас довольно горячая

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.