​Попереджено незаконну забудову столичної «Микільської слобідки» в прибережній смузі Дніпра. Рішення Верховного Суду


Від незаконної забудови захищено землі в історичній місцевості «Микільська слобідка» на березі Русанівської протоки Дніпра.

Про це інформує Офіс Генерального прокурора.

Верховний Суд поставив крапку у судових спорах між територіальною громадою Києва та будівельним підприємством. Остаточно відмовив у поновленні договору оренди земель, що надавалися під забудову.

Мова йде про дві комунальні земельні ділянки загальною площею 1,2 га по вул. Микільсько-Слобідська у Дніпровському районі столиці. Вони знаходяться в межах прибережної захисноï смуги та входять до території пам’ятки місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долини річки Дніпро».

Товариство орендувало спірні землі для будівництва багатофункціонального комплексу. Коли строк дії договору закінчився – забудовник звернувся до Київської міської ради з пропозицією продовжити договірні відносини. У цьому йому відмовили, оскільки вимоги законодавства про оренду землі порушувалися.

Ймовірність будівництва об’єктів нерухомості на «Микільській слобідці» неодноразово викликала суспільний резонанс. Активісти та громадські організації проводили акції протесту, озвучували у численних публікаціях медіа свою однозначну позицію проти забудови.

Незважаючи на думку киян, товариство у 2020 році звернулося до суду з позовом про визнання поновленим договору оренди землі. Господарський суд міста Києва позов задовольнив.

На цьому етапі з метою захисту інтересів громади у сфері водного та пам’яткоохоронного законодавства прокуратура вступила у справу.

Апеляційний суд підтримав обґрунтовані доводи прокурора та учасників справи, скасувавши вигране забудовником рішення суду.

Попри це, товариство не полишало своїх намірів забудувати цінні для територіальної громади Києва землі та звернулося з касаційною скаргою до Верховного Суду. За результатами судового розгляду її залишено без задоволення, а рішення апеляційного суду про відмову у позові – без змін.

Недобросовісні забудовники хотіли використати унікальний ландшафт та історичну місцевість у спосіб, що може її знищити, а громадян позбавити доступу до Русанівської протоки.

Також це є прикладом забезпечення справедливості при використанні земель як національного багатства.

Довідково:

«Микільська слобідка» – історична місцевість на лівому березі Києва, пік розвитку якої припав на першу половину XX століття. Тут розташовувалося поселення неоліту Дніпро-Донецької культури. Ця територія згадується з XV ст. як «земля напівкнязівська».

Спірні земельні ділянки перебувають під охороною Водного та Земельного кодексів України, оскільки розташовані в межах прибережної захисної смуги лівого берега р. Дніпро.

Землі водного фонду не можуть передаватись у приватну власність та у користування для інших цілей, ніж визначених законом. Також на них заборонено будівництво багатоповерхових будинків.

Збереження цих земель є важливим для належного функціонування всіх елементів довкілля та життєдіяльності людини.

Фото gp.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Ситуация в районах проведения боевых действий остается сложной, но контролируемой. Сегодня немножко притихли наши враги на Слобожанском направлении

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.