Євросуд оголосить рішення у справі «Тимошенко проти України» не раніше 15 грудня

eurosud timoshenko

 
Європейський суд з прав людини оголосить своє рішення у справі "Тимошенко проти України" не раніше 15 грудня, повідомляє , повідомляє tymoshenko.ua. "Я очікую рішення в нашій справі після 15 грудня. Для початку за статтею 5, яка стосується права на свободу та особисту недоторканність, та за статтею 18 щодо обмеження використання обмежень щодо прав", - сказав захисник екс-прем'єр-міністра Сергій Власенко.


За його словами, у разі визнання Європейським судом політичних мотивів засудження та ув’язнення Юлії Тимошенко, захист вимагатиме від влади України негайного виконання такого рішення. "Я нагадаю, що згідно з національним законодавством, рішення Європейського суду є обов'язковим для виконання Україною", - підкреслив він.

Зокрема, закон України про порядок виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини передбачає, що Державна виконавча служба повинна відкрити виконавче провадження упродовж десяти днів з дня надходження остаточного рішення Європейського суду. 

Відповідно до статей 10 та 13 цього закону, держава Україна також повинна забезпечити заходи загального та індивідуального характеру для виправлення порушень Європейської конвенції з прав людини, які були допущені стосовно заявника. 

Зокрема, закон визначає так званий механізм restitutio in integrum – тобто відновлення попереднього юридичного стану скаржника, що може відбуватися або шляхом повторного розгляду справи судом, включаючи відновлення провадження у справі, або повторного розгляду справи адміністративним органом. 

Крім того, держава повинна здійснити заходи загального характеру, спрямовані на усунення зазначеної в рішенні Євросуду системної проблеми та її першопричини, у тому числі внести зміни до чинного законодавства та практики його застосування. 

Закон України про порядок виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини також передбачає відповідальність за невиконання чи неналежне виконання рішення. Зокрема, стаття 16 визначає, що у разі невиконання або неналежного виконання рішення Європейського суду винні службові особи, до повноважень яких належить це виконання, несуть адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність, передбачену законами України. 

Як ми повідомляли, Європейський суд з прав людини 28 серпня провів публічні слухання справи "Тимошенко проти України", після яких продовжив свою роботу у закритому режимі. 

Захист Юлії Тимошенко 10 серпня 2011 року звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на незаконність затримання екс-прем'єра. Захист вважає, що внаслідок дії та рішень українських судів та влади були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, йдеться про ст. 3 (заборона на принижуюче гідність поводження або покарання), ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканність), ст. 8 (право на приватне життя) та ст. 18 (обмеження використання обмежень щодо прав). Пізніше скаргу було доповнено фактами стосовно побиття Юлії Тимошенко під час силової госпіталізації з Качанівської колонії до лікарні, про оголошення нею голодування на знак протесту проти жорстокого поводження, а також щодо встановлення постійного відеоспостереження у колонії та лікарні. 

Інтереси Юлії Тимошенко у Європейському суді захищають адвокати Сергій Власенко та Валентина Теличенко. 

Європейський суд з прав людини 14 грудня 2011 року ухвалив рішення про надання статусу пріоритетності скарги Юлії Тимошенко.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 22 листопада обговорив наступні актуальні фронтові теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.