Євросуд оголосить рішення у справі «Тимошенко проти України» не раніше 15 грудня

eurosud timoshenko

 
Європейський суд з прав людини оголосить своє рішення у справі "Тимошенко проти України" не раніше 15 грудня, повідомляє , повідомляє tymoshenko.ua. "Я очікую рішення в нашій справі після 15 грудня. Для початку за статтею 5, яка стосується права на свободу та особисту недоторканність, та за статтею 18 щодо обмеження використання обмежень щодо прав", - сказав захисник екс-прем'єр-міністра Сергій Власенко.


За його словами, у разі визнання Європейським судом політичних мотивів засудження та ув’язнення Юлії Тимошенко, захист вимагатиме від влади України негайного виконання такого рішення. "Я нагадаю, що згідно з національним законодавством, рішення Європейського суду є обов'язковим для виконання Україною", - підкреслив він.

Зокрема, закон України про порядок виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини передбачає, що Державна виконавча служба повинна відкрити виконавче провадження упродовж десяти днів з дня надходження остаточного рішення Європейського суду. 

Відповідно до статей 10 та 13 цього закону, держава Україна також повинна забезпечити заходи загального та індивідуального характеру для виправлення порушень Європейської конвенції з прав людини, які були допущені стосовно заявника. 

Зокрема, закон визначає так званий механізм restitutio in integrum – тобто відновлення попереднього юридичного стану скаржника, що може відбуватися або шляхом повторного розгляду справи судом, включаючи відновлення провадження у справі, або повторного розгляду справи адміністративним органом. 

Крім того, держава повинна здійснити заходи загального характеру, спрямовані на усунення зазначеної в рішенні Євросуду системної проблеми та її першопричини, у тому числі внести зміни до чинного законодавства та практики його застосування. 

Закон України про порядок виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини також передбачає відповідальність за невиконання чи неналежне виконання рішення. Зокрема, стаття 16 визначає, що у разі невиконання або неналежного виконання рішення Європейського суду винні службові особи, до повноважень яких належить це виконання, несуть адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність, передбачену законами України. 

Як ми повідомляли, Європейський суд з прав людини 28 серпня провів публічні слухання справи "Тимошенко проти України", після яких продовжив свою роботу у закритому режимі. 

Захист Юлії Тимошенко 10 серпня 2011 року звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на незаконність затримання екс-прем'єра. Захист вважає, що внаслідок дії та рішень українських судів та влади були порушені положення Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, йдеться про ст. 3 (заборона на принижуюче гідність поводження або покарання), ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканність), ст. 8 (право на приватне життя) та ст. 18 (обмеження використання обмежень щодо прав). Пізніше скаргу було доповнено фактами стосовно побиття Юлії Тимошенко під час силової госпіталізації з Качанівської колонії до лікарні, про оголошення нею голодування на знак протесту проти жорстокого поводження, а також щодо встановлення постійного відеоспостереження у колонії та лікарні. 

Інтереси Юлії Тимошенко у Європейському суді захищають адвокати Сергій Власенко та Валентина Теличенко. 

Європейський суд з прав людини 14 грудня 2011 року ухвалив рішення про надання статусу пріоритетності скарги Юлії Тимошенко.Комментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Минулої доби на ворожі провокації українські підрозділи вогонь у відповідь не відкривали. Бойових втрат серед наших підрозділів немає

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.