mogno vse

Населення відмовляється від стаціонарного телефонного зв’язку ще до підняття тарифів

stats tel

 
Навесні 2015 року користувачів мобільного зв’язку серед дорослого населення було в 2.3 рази більше, ніж стаціонарного: 89% мешканців України є користувачами мобільного зв’язку, і лише 38% - стаціонарного. Відсоток користувачів стаціонарного зв’язку продовжує падати.


З 20 травня по 2 червня 2015 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування громадської думки дорослого населення України. Методом особистого інтерв'ю опитано 2022 респондента віком від 18 років, що мешкають у всіх областях України, окрім автономної республіки Крим. У Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною, у Донецькій області дослідження проводилося і на територіях, що контролюються і на територіях, що не контролюються Україною. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і за дизайн-ефекту 1.5) не перевищує: 3.3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%.

Станом на травень 2015 року стаціонарним телефонним зв’язком користувалося 38% дорослого населення, у той час коли частка користувачів мобільного зв'язку досягла 89%, серед яких у 57% є тільки особистий мобільний телефон, а 31% є власниками одночасно і мобільного і домашнього телефонів. Тільки домашній телефон є у 7% населення і жодного телефону немає у кожного двадцятого опитаного (5%).

Протягом двох останніх років в Україні користування мобільним зв’язком майже не змінюється, очевидно, ринок досяг насичення, але кількість користувачів стаціонарних домашніх телефонів скоротилась ще на 5%.

Вибір типу зв’язку залежить від інфраструктурної доступності і особистих вподобань і можливостей. Так склалося, що сільське населення має значно менше можливостей підключення до стаціонарного зв’язку. Але і в регіональному розрізі присутні деякі інфраструктурні диспропорції. Так, серед міського населення Центрального регіону стаціонарний телефон мають 56%, у Західному - 48%, Південному - 39%, а у Східному - лише 32%. Хоча користування мобільним зв’язком серед міського населення усіх регіонів майже однаково високе (88-92%).

Щодо особистих характеристик, які впливають на вибір того чи іншого виду телефону, то цей вибір найбільше залежить від віку, фінансового становища та рівня освіти респондентів.

Найактивнішими користувачами мобільного зв’язку є молодь: у віковій групі до 35 років майже усі мають мобільний телефон і лише чверть - стаціонарний. Найменше користувачів мобільними серед людей у віці понад 65 років, але й там користування мобільнім зв’язком досягло і навіть дещо перевищило рівень використання стаціонарного зв’язку.

Чим вище рівень освіти респондентів, тим більше серед них людей з яким-небудь телефоном, а у респондентів з більш низьким рівнем освіти найбільша частка тих, хто взагалі не має жодного телефону (29%).

Серед тих, кому грошей не вистачає навіть на їжу, кожен десятий взагалі не має жодного телефону (два роки тому таких було 19.4%), а 57,8% мають тільки мобільний телефон (у 2013 було 46,1%). У міру поліпшення фінансового становища збільшується використання всіх видів телефонного зв'язку. Людей взагалі без телефону серед найбільш забезпечених немає.

Загалом, аналізуючи динаміку (див. графік) можна сказати, що якщо і була конкурентна боротьба між стаціонарним та мобільним зв’язком, то вона завершилася протягом 2006-2008 років і зараз мобільний зв’язок є безперечним лідером, подальше поширення якого стримують тільки вікові та поселенські обмеження.

Переважна більшість (83%) користувачів мобільного зв’язку має лише один активній мобільний номер, два номери мають 16%, три номери - 1%.

Найчастіше поєднують використання основних мобільних операторів: МТС+Київстар 6% серед тих користувачів мобільного зв’язку, хто погодився назвати оператора, МТС+life:) - 5%, Київстар+life:) - 2%, або навіть усіх трьох МТС+Київстар+life:) - 1%. Цікаво, але якщо використовується декілька мобільних номерів, вони не завжди належать різним операторам зв’язку. Так приблизно по 1% користувачів мобільними мають по дві активні картки Київстар або МТС.

Дев’ять з десяти користувачів мобільним зв’язком використовують один особистий мобільний телефонний пристрій, 9% мають два, 1% мають три телефони. Серед тих, хто має декілька активних мобільних телефонних номерів, половина використовує телефони с з двома SIM-картками. Дещо більше схильні мати декілька телефонних номерів і пристроїв дівчата до 25 років і чоловіки 35-44 років.

В Україні ще не дуже поширеною є практика колективного користування мобільним телефоном у родині (mobile only households) на відміну від інших країн (наприклад, Фінляндія та Чехія - близько 80%, США -44%, Великобританія - 15%). На запитання «Чи є у Вашій родині мобільний номер, яким постійно користуються кілька членів родини, як альтернативою стаціонарному телефону?» ствердно відповіли 6% респондентів, що проживають як у сільській, так і у міській місцевості.

Серед іншого, ми поцікавилися ставленням населення до ініціативи Держспецзвязку щодо розробки мір, які дозволять ідентифікувати абонентів мобільного зв'язку. В цілому лише 14% дорослого населення підтримує обов'язкову ідентифікацію абонентів мобільного зв'язку.

Закономірно, що думки користувачів і не користувачі мобільного зв’язку не співпадають. Користувачі мобільного зв’язку вкрай несхвально ставляться до цієї ініціативи - не підтримують її 60%, байдуже - 20%, підтримують 14%. Серед некористувачів найбільш поширене байдуже ставлення - 41%, не підтримують 28%, не мають певної думки 23% і підтримують лише 8%.

Прес-реліз підготовлений Наталею Харченко, kiis.com.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Загалом, минулої доби, зафіксовано 12 прицільних обстрілів позицій Збройних Сил України. Унаслідок ворожого вогню поранення зазнав один український захисник

подробнее

Опрос

Что принесет Украине закон о реинтеграции Донбасса?

pp
Конфликты и законы © 2008-2018.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.