​Проти Google позиваються Мін‘юст США та 11 штатів - знову за порушення правил конкуренції

У вівторок Міністерство юстиції США та прокурори 11 штатів подали позов проти компанії Google, в якому звинуватили гіганта високих технологій у зловживанні своїм монопольним становищем.


«Якщо уряд не забезпечить дотримання антимонопольного законодавства і створення конкурентних умов, ми можемо втратити нову хвилю інновацій. У такому разі, американці можуть ніколи не побачити новий Google», - заявив заступник генерального прокурора США Джефф Розен, пише «Голос Америки».

Google обробляє майже 90% пошукових запитів інтернет-користувачів у США. Для того, щоб захиститись, Google муситиме доводити, що користувачі мають вибір і звертаються до Google, бо надають перевагу саме цій пошуковій системі.

«Позов вдаряє в серце контролю Google над інтернетом для мільйонів американських користувачів, рекламодавців, малого бізнесу та підприємців, які стали заручниками незаконної монополії», - заявив міністр юстиції США Білл Барр.

Головний юрист Google Кент Уокер заявив, що позов є «глибоко невірним». «Люди користуються Google за власним вибором, а не з примусу, чи тому що не можуть знайти альтернативу, - йдеться в блозі Уокера. - Позов жодним чином не допоможе користувачам. Навпаки, він штучно підтримує менш якісні пошукові альтернативи, збільшить ціни на телефони і ускладнить можливість отримати пошукові послуги, які вони хочуть».

Компанію звинувачують у тому, що Google, щоб зберегти монопольне становище, сплачує щороку мільярди доларів виробникам, таким як Apple, а також Інтернет-провайдерам як AT&T, щоб вони за замовчуванням пропонували на своїх пристроях та комп‘ютерах саме Google в якості пошуковика. Також Google звинувачують у тому, що він отримує більше 40 мільярдів доларів від продажу «рекламного пошуку» та «загальної текстової реклами» і перераховує частину цих грошей компаніям, які утримують його в якості пошукової системи за замовчуванням.

Google стикалась з подібними позовами в Європі, де компанія тричі сплачувала мільярдні штрафи з 2017 по 2019 роки за порушення правил чесної конкуренції.

Оглядачі порівнюють справу Google зі справою у США проти AT&T, в результаті якої цього провайдера було поділено на дев‘ять менших компаній, а також справою стосовно Microsoft, ініційовану Мін’юстом США в 1990-х, під час якої компанія змогла захиститись від подрібнення у США.

Фото з відеоролика VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

В ночь на сегодняшний день противник нанес авиационный удар по Украине с применением 3 крылатых ракет и одной противорадиолокационной ракеты

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.