Нова влада довела селян до перекривання доріг

bila richka

 
17 червня мешканці сіл Голошино та Біла Річка встановили блокпост та перекрили дорогу, яка веде в бік Румунії вздовж річки Білий Черемош. На такий відчайдушний крок горян штовхнула неспроможність влади зупинити будівництво малої ГЕС в с. Голошино Верховинського району, яке ведеться ТОВ «Гідропауер».


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України.

Нагадаємо, що ТОВ «Гідропауер» (засновники – офшорні кампанії з Віргінських островів та Кіпру) веде будівництво ГЕС з безліччю порушень. У травні та червні в с. Голошино проводились повторні громадські слухання,на обох з них громада одноголосно проголосувала проти будівництва будь-яких ГЕС на р. Білий Черемош. Екологи та громадські активісти неодноразово попереджали, що горяни налаштовані рішуче, і якщо влада їх не почує – вони будуть йти на крайні міри.

На думку учасників кампанії проти малих ГЕС в Карпатах, винні в ситуації, що склалась, такі державні органи:

- Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області, яка, знаючи про порушення при спорудженні, не виявляла жодної ініціативи по його припиненню, і тільки після звернення від народного депутата України, провела виїзну перевірку. У подальшому екоінспекція просто самоусунулась від контролю за виконанням свого ж власного припису про недопустимість будівництва малої ГЕС в с. Голошино в нерестовий період.

- Прокуратура Верховинського району, знаючи про наявний припис від екоінспекції, не вчинила жодних дій по контролю за його виконанням.

- Міністерство екології та природних ресур сів України – відмовилось призупинити спорудження малих ГЕС в Україні до вирішення всіх проблемних питань по кожному об’єкту. Не виконали обіцянки розібратись в ситуації в с. Голошино, хоча 20 травня на зустрічі з громадськістю заступник міністра Настасенко особисто обіцяв активістам вирішити це питання найближчим часом.

- Державна архітектурно-будівельна інспекція України, знаючи про порушення при будівництві малої ГЕС в с. Голошино, відмовилась втрутитись та призупинити наявний дозвіл на проведення будівельних робіт.

У всі ці органи активісти та місцеві мешканці неодноразово звертався, але отримував або формальні відписки, або взагалі не отримував відповіді. Тому,на думку активістів, варто підняти питання про відповідність займаним посадам керівників та працівників вищезгаданих державних установ. Влада повинна прислухатись до народу, а не кіпрських та віргінських «інвесторів».



Коментарі

  +0 #1 innia 19 июн. 2014 г., 08:39:52
Какие именно угрозы несет строительство ГЭС? Может, все наоборот - кто-то не хочет дать доступное электричество вместо проблемного газа? Кто сказал людям, что ГЭС - это зло?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 21 грудня обговорив наступні фронтові теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.