Російська пропаганда для українських патріотів

illenko

 
З приводу одного інтерв`ю


Уявіть собі, що сидить у Москві спеціаліст з інформаційної війни. І його мета - ведення інформаційної війни проти України. Його завдання - деморалізація активних, патріотичних українців. Йому треба добитися того, щоб кремлівська отрута потрапила у мізки цих самих активних українських патріотів. У ваші мізки.

Щоб ви почали сумніватися, що російські канали аж настільки брехливі. Ну, тобто що ці канали таки брехливі, «але ж частка істини там є». Щоб проросійські терористи і найманці, а також регулярна російська армія, яка зараз вбиває українських солдат та мирне населення на Донбасі, почали сприйматися вами як «місцеве ополчення», яке взагалі, виявляється, складається з людей, «які разом з нами стояли на Майдані». Що це все внутрішній конфлікт, «майже громадянська війна», а вплив Росії на всі ці події мінімальний. Що по житлових кварталах ведуть обстріли не проросійськи бойовики, а якась невідома «третя сила»...

Як би діяв у цій ситуації кремлівський пропагандист? В сучасній інформаційній війні джерело поширення інформації грає вирішальну роль. Сьогодні головне не ЩО говорять, а ХТО говорить. Якщо завдання - деморалізація активних патріотичних українців, то в чиї вуста треба вкладати вище наведені тези російської пропаганди? Єфремова, Царьова, Лєни Бондаренко і т.д.? Ні. Їх ви не будете слухати. Ці - для внутрішньоросійської аудиторії, ну зовсім трошки - для невеликого числа українофобів в самій Україні. Але для впливу на патріотичних українців вони абсолютно не підходять, треба щось кардинально інше.

Наприклад, потрібна людина, яка ззовні займається святою справою - звільненням полонених. Та ще і в статусі генерала. Ви рефлекторно маєте ставитися з повагою до всього, що говорить така людина. І говорити ця людина повинна на 90% речі, які ви хочете чути. Про корумпований бюрократичний апарат, про те, що нічого після Майдану не змінилося, про те, що на Сході йде війна, а не АТО. Треба, щоб ви не просто прочитали інтерв`ю з цією людиною, але ще і зробили репостик. Щоб вам сподобалось. Щоб вам захотілось поділитись свіжими думками з іншими. Але це все підготовка.

Головне - це оці кілька тез російської пропаганди, сказані ніби між іншим. Ви маєте ці тези проковтнути і пропустити через себе. Їх шокуюча співзучність тому, що розказує Дмітрій Кісельов в своїх сеансах промивання мізків, вами має сприйнятися як щось середнє між суворою, але щирою окопною правдою і відвагою чесного офіцера, який звик говорити правду і плювати хотів на всіх цих політиканів, які навішують ярлики в своїх корисних цілях.

У вашому моноліті патріотичного духу має з`явитися перша, поки що маленька тріщинка. У вашу душу має закрастися перший сумнів. Ви для себе маєте дійти висновку, що «правда завжди десь посередині». У вашій душі має поселитися поки що маленький хробачок, який розпочне процес вашої деморалізації. І все - справу зроблено. Далі - лише техніка. Далі треба час від часу просто годувати цього хробачка. І підвищувати градус брехні.

Ні, кремлівський технолог і не ставить перед собою мету перетворити вас на ватніка. Це неможливо і не потрібно. Все має відбувати ніби природно для вас. Ви ж просто за правду, так? Ви проти брехні та пропаганди власного корумпованого уряду. Ви за припинення війни. Ви проти навішування ярликів. Ви проти того, щоб називати наших співгромадян терористами. Ви проти патріотичної істерії, з якою пора вже припиняти. Ви за діалог. Ви за мир за будь-яку ціну.

І це неважливо, що коли (не дай Бог!) російська бронетехніка бути йти вулицями вашого, ще вчора мирного і далекого від війни міста, ви будете гірко розчаровані. Ви не побачите верхом на цій бронетехніці «колишніх активістів Майдану», які лише хочуть високих зарплат і якісних доріг, а політикани їх обзивають терористами. Ви почуєте лише русский мат з среднерусским акцентом. Або кавказьким. Але це вже немає ніякого значення. Далі ви вже нецікаві. Тепер з вами можна врешті покінчити, як в старі добрі часи. В кращому разі - відправити в гості до білих медведів, як це робилося у 1930-х, в гіршому - «колишні активісти Майдану» з среднерусским акцентом просто пустять вам кулю в потилицю в якомусь брудному підвалі. Гейм овер.

P.S. Без коментарів. Просто факт. Генерал Володимир Рубан, який нещодавно дав резонансне інтерв`ю - в недалекому минулому (а може, і зараз?) активний учасник руху Віктора Медведчука «Український вибір». Ось відповідне посилання - http://vybor.ua/authors/1742.html. Скріншот про всяк випадок додається. Наводжу лише одну цитату з матеріалу, який Володимир Рубан розмістив на своєму блозі: «Нельзя допустить разрыва Украины с Россией. Уверен, что рано или поздно нас ждёт новая Переяславская Рада, которая вновь воссоединит наши страны и народы. И каждый неравнодушный человек должен сделать для этого всё, что в его силах».

Андрій Іллєнко



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 21 грудня обговорив наступні фронтові теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.