​Міноборони незаконно віддало під розорювання унікальний Тарутинський степ

Ландшафтний заказник «Тарутинський степ», що зберігає останні недоторкані степові екосистеми України, зараз розорюють місцеві фермери за контрактами з Міноборони (якому ця земля взагалі не належить). З 5200 га заказника, який є об’єктом природо-заповідного фонду України та охороняється законом, вже більше 1500 га знищено.


Про це «Конфліктам і законам» повідомили у прес-службі ГО «Центр регіональних досліджень».

За інформацією прес-служби, раніше на цій та прилеглих територіях розміщувався військовий полігон, але він був розформований і його землі віднесено до земель запасу. 26 квітня 2012 року на частині земель колишнього полігону рішенням Одеської обласної ради № 445-VI був створений один з найбільших в Україні степових заповідних об’єктів – заказник «Тарутинський степ».

За оцінками фахівців, природну цінність Тарутинського степу можна порівняти із всесвітньо відомою Асканією-Нової. Ландшафт Тарутинського степу має величезне культурне значення, оскільки є одним з останніх збережених степових ділянок не тільки України, а і Європи.

«Всього в Україні збережено менше 2% степових екосистем. Це останні збережені степи в Європі такої площі. Маємо унікальний шанс зробити цю місцевість перлиною туризму», - зазначає Олена Тарасова-Красієва, національний координатор WWF в Україні.

Заказник є місцем поширення багатьох видів рослин, занесених до Червоної книги України, та оселищ, включених до міжнародної Резолюції 4 Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (Бернська конвенція) 1979 р. На виконання Бернської конвенції Україна здійснює роботи щодо проектування європейської мережі природоохоронних територій – так званої Смарагдової мережі. Заказник «Тарутинський степ» включений до неї. Важливо зазначити, що «Тарутинський степ» – це чи не останнє в Україні місце, де зберігся рідкісний степовий ссавець - мишівка степова.

Чиновники Міноборони хочуть повністю повернути колишній військовий полігон (більше 24 тис. га) і «не вірять» в унікальність та цінність цієї території з екологічної точки зору, й всупереч закону не визнають існування заказника «Тарутинський степ» на цих землях. Важливо, що повернути землі колишнього полігону Міноборони хоче не з метою проведення військових навчань на цій території, а з метою отримання прибутку від комерційної сільськогосподарської експлуатації землі.

Міноборони посилається на скасовані у судовому порядку розпорядження Тарутинської РДА № 10100/А-2005 та № 368/А-2005 про надання статусу земель запасу територіям колишнього полігону (це сталось в 14.06.2012 року) і скасовані по цій причині у судовому порядку погодження створення заказника, надані сільською радою, районною радою і районною адміністрацією. Але, головне, що саме рішення обласної ради не було скасовано в судовому порядку. Також не було прийняте інше рішення обласної ради про скасування заказника, відповідно, він є законним об’єктом природно-заповідного фонду України і охороняється законодавством.

На захист заказника від фермерів та військовослужбовців виступила Тарутинська районна державна адміністрація, яка звернулась до Господарського суду Одеської області з позовом. У ньому вимагає прийняти ухвалу про забезпечення позову, а саме про заборону проведення ПП «Шанс-2016» будь-яких сільськогосподарських робіт на спірних земельних ділянках до вирішення спору по суті. Крім того, головною позовною вимогою є визнання недійсним договору між КЕЦ та ПП «Шанс».

До кампанії на захист заказника долучились громадські організації, в тому числі «Центр регіональних досліджень», «Екологія. Право. Людина», WWF в Україні та інші, що працюють над формуванням в Україні Смарагдової мережі в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Також до них долучилися народні депутати, члени антикорупційного комітету Верховної Ради України. Роботи із розорювання ведуться шаленими темпами, техніка працює і вдень і вночі.

Розорювання заповідних земель проводиться на підставі договорів між ПП «Шанс» (на вирощування сільськогосподарських культур на земельних ділянках загальною площею 1039 га Веселодолинської сільради Тарутинського району Одеської області) та іншими підприємцями і Білгород-Дністровською квартирно-експлуатаційною частиною (КЕЦ). Остання не є власником земельних ділянок, а тому не може ними розпоряджатися. З огляду на те, що заказник відноситься до територій, що охороняються державою, його пошкодження несе за собою відповідальність за ст. 252 Кримінального кодексу.

У ніч з 3 на 4 листопада незаконні роботи по розорюванню степу були припинені лише завдяки блокуванню техніки активістами.

Фото из Facebook Ивана РусеваКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

На сьогодні є тільки дипломатичне врегулювання конфлікту на Донбасі. Але українська армія має готуватися і до наступу

подробнее

Опрос

Ваше ставлення до введення в Україні латиниці замість кирилиці?

Конфликты и законы © 2008-2021.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.