Хто блокує створення національних парків на Рівненщині?

rivne

 

Громадські організації звернулися до Міністерства екології та природних ресурсів України та Рівненської обласної державної адміністрації з вимогою прискорити створення НПП «Нобельський» та НПП «Соколині Гори».

Як повідомили «Конфліктам і законам» у прес-службі Національного екологічного центру України, зокрема, звернення підтримали Національний екологічний центр України, Всесвітній фонд дикої природи (WWF), Бюро екологічних розслідувань, Дружина охорони природи м. Києва та Екологічна група «Печеніги».


Немає жодних логічних пояснень, чому процес створення національних парків «Нобельський» та «Соколині Гори» на Рівненщині буксується. Протягом багатьох років тривають безкінечні наради, які не приводять до конкретних результатів. На відміну від аналогічних випадків в інших областях України, тут представники лісового господарства області підтримують створення національних природних парків і готові включити до їх складу землі лісового фонду. Нові національні природні парки дозволять створити з півсотні робочих місць, фінансованих з державного бюджету, що дасть поштовх розвитку туризму в регіоні.

До того ж, згідно з «Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року», площа територій об’єктів природно-заповідного фонду повинна складати у Рівненській області 14,9% станом на 01.01.2017 від загальної площі області. Але чомусь Рівненська ОДА не поспішає виконувати державні програми, хоча це її прямий обов’язок. Можливо, хтось свідомо гальмує процес створення національних природних парків, бо має власні плани на території, заплановані до включення в склад нацпарків?

rivne1

rivne2

Також екологи нагадують Мінприроди України, що згідно з угодою про асоціацію з ЄС Україна взяла на себе зобов’язання протягом двох років після набуття угодою чинності взяти під сувору охорону низку видів, які є важливим для всієї Європи. На Рівненщині, зокрема, такими видами є вовк, рись, видра, норка європейська, черепаха болотяна. А найефективнішим засобом для цього є створення національних природних парків, бо це дасть можливість взяти ці види під охорону державної служби охорони природно-заповідного фонду. Якщо, звісно, Україна збирається виконувати Угоду про асоціацію ЄС.



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Враг продолжает атаковать нашу страну с воздуха: двумя баллистическими ракетами Искандер М 16 ударными беспилотниками типа «шахед»

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.