Заява Комітету НМПУ з приводу поширення погроз та дискримінації журналістів за національною приналежністю

no rasizm

 
Незалежна медіа-профспілка України висловлює занепокоєння через поширення антисемітизму та дискримінації за національною, расовою приналежністю серед українців.


Цими днями членові НМПУ Урієлю Штерну у мережі Facebook були завдані образи расистського характеру, які принижують його честь та гідність. Урієль Штерн – громадянин США, є дописувачем Forbes Україна, телеведучим авторських програм на телеканалі «Ера» та засновником благодійного Фонду «Квітна».

НМПУ вважає неприпустимим поширення антисемітизму в Україні. У найрозвинутіших країнах світу, зокрема США, антисемітизм є кримінальним злочином. НПМУ декларує приналежність до поважного співіснування громадян різних національностей та релігійних поглядів. Антисемітизм та будь-які інші дискримінуючі дії щодо осіб, їх віросповідання, національної чи расової приналежності та поглядів є абсолютно неприпустимим та є дією, яка порушує наступні нормативно-правові акти:

Ст. 1 Загальної декларації з прав людини, яка проголошує, що всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах. Вони наділені розумом і совістю і повинні діяти у відношенні один до одного в дусі братерства.

Ст. 21 Конституції України, яка проголошує, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Ст. 26 Конституції України, яка встановлює, що іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

Ст. 28 Конституції України, яка встановлює, що кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.

Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.

Ст. 297 ЦК України, яка гарантує кожній особі право на повагу до її честі та гідності, а також ділової репутації.

НПМУ буде відстежувати випадки антисемітизму зокрема та дискримінації в цілому у медіа стосовно фахівців медіа-сфери.

НМПУ звертається до колег журналістів, представників інших медійних та правозахисних організацій звертати увагу на ці небезпечні явища та випадки, які, на жаль, стали непоодинокими в Україні та є тривожним сигналом дотримання прав людини в Україні в цілому.

Прес-служба НМПУКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

За минулу добу троє українських воїнів зазнали поранень. За даними розвідки, учора вогнем у відповідь ліквідовано трьох та поранення одного окупанта

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.