​Солідарність з маркуванням, або Чи об’єднаються кримські ЗМІ

Відсутність гарних новин, проблема із контентом і фінансуванням. Саме такі основні проблеми кримських ЗМІ, що покинули окуповану територію. За підрахунками кримських активістів, таких ЗМІ десять, з них три телеканали.


На круглому столі, присвяченому цій проблемі, який відбувся в ДП «Кримський дім» 22 лютого, було озвучено багато болючих питань, але наскрізне було й те, що кримським журналістам треба об’єднуватись.

Не вирішеним лишається питання фінансування таких ЗМІ, адже багато редакцій покинули свої приміщення та техніку в Криму. Стосовно державного фінансування власне державних кримських ЗМІ – то історія ще цікавіша, адже державою не завжди закладене фінансування таких видань. Для прикладу, ситуація з «Кримською світлицею» може стати ілюстрацією того, що для чиновників абсолютно не є пріоритетом фінансування друкованих україномовних кримських ЗМІ, адже на 2017 рік Міністерство культури України не врахувало фінансування цієї газети.

Директор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун вкотре обурюється: «У нас багато проблем: і з приміщенням, і з технікою. Але найголовніше – відсутність фонду оплати праці, адже в Мінкульті бюджет затвердили без нас. Ситуація справді критична, і ця проблема вже півроку не вирішується».

Незалежна медіа-профспіка України (НМПУ) вже протягом чотирьох місяців намагається відстояти права державних ЗМІ, які підпорядковані Національному газетно-журнальному видавництву, й у результаті і редакції, і представники профспілки помітили – чиновникам україномовні патріотичні видання не потрібні. А надто не потрібні кримські україномовні газети.

Головні редактори видань готові об’єднуватись та діяти солідарно. Саме до цього і закликав головний редактор «Кримської світлиці», учасник АТО Віктор Мержвинський: «Ми шукаємо свою аудиторію в тому регіоні, який нам невідомий, і тому ми не можемо бути настільки популярні, як інші гіганти ЗМІ. Отже, нам треба об’єднуватись, адже зусилля одного кулака сильніші».

Голова Незалежної медіа-профспілки України Ігор Чайка вважає, що профспілка може стати саме тим майданчиком, де можна об’єднуватись таким ЗМІ: «Можливості профспілки набагато більші, ніж на інших майданчиках, і впливовість профспілки є доволі важлива. Ми це показуємо справді на ділі, як приклад – ми представляємо інтереси журналістів «Кримської світлиці» у Міністерстві культури України».

Перший юрисконсульт медіа-профспілки Олександр Тарасов запросив усіх учасників круглого столу до співпраці: «Ми запрошуємо всі кримські ЗМІ прийти на засідання примирної комісії в Міністерство культури й побачити та почути, як чиновники обґрунтовують знищення «Кримської світлиці».

Усі кримські ЗМІ висловили свою солідарність у підтримці «Кримської світлиці» та готовності до активних дій та участі у відстоюванні законних прав редакції.

Незалежна медіа-профспілка України продовжує опікуватись своїми кримськими членами як на території Криму, так і на території материкової України.

Прес-служба НМПУ

Фото прес-служби НМПУКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Последние новости

Оперативная обстановка на 15 августа на 15 часов по киевскому времени – самым тяжелым направлением для нас является бахмутское

подробнее

Опрос

На вашу думку, як має бути страчений путін?

Конфликты и законы © 2008-2022.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.