​Комітет Міжнародної премії ім. Івана Франка оголосив претендентів на здобуття Премії у 2018 році

На здобуття Міжнародної премії ім. Івана Франка у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики було подано 21 роботу. Комітет премії прийняв до розгляду 18 робіт, оскільки інші не відповідали Положенню Премії.


У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» номінуються:

1. Навчальний посібник /підручник: Правничі студії, автор проф. І. БЕГЕЙ (Львів).

2.Книга «Метенів - дорога додому», автор проф. Б. АНДРУШКІВ (Тернопіль).

3.Монографія «Brothers or Enemies: The Ukrainian National Movement and Russia, from the 1840s to the 1870s», автор проф. J. REMY (Фінляндія).

4. Монографія «Поліфонія культури життя: філософсько-богословська спадщина Йоана Павла ІІ в сучасному дискурсі. Релігієзнавчий аспект», автор проф. С. ПРЕСУХІН (Київ).

5. Монографія «Галич у політичному житті Європи ХІ–ХІV століть», автор проф. Л. ВОЙТОВИЧ (Львів).

6. Серія робіт «Ціннісний дискурс в освіті» із 7 книг, колектив авторів під керівництвом академіка В. АНДРУЩЕНКА (Київ).

У номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» номінуються:

1.Монографія «The Ukrainians: Unexpected Nation», автор проф. A. WILSON (Великобританія).

2. Монографія «Bogoglasnik. Pesni blagogovejnyja (1790/1791). Eine Sammlung geistliche Lieder aus Ukraine» у ІІ томах, автори проф. H. ROTHE (ФРН) та проф. Ю. МЕДВЕДИК (Львів).

3.Монографія «Складанє идентитетох», автор академік Ю. ТАМАШ (Сербія).

4. Монографія «Русинський» сепаратизм: націотворення ІN VITRO», автор проф. Л. БЕЛЕЙ (Ужгород).

5. Монографія «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках», автор проф. Я. МЕЛЬНИК (Львів).

6. Монографія «Апокрифічний код українського письменництва», автор проф. Я. МЕЛЬНИК (Львів).

7. Монографія «Педагогічні концепти Івана Франка», автор доц. В. МИКИТЮК (Львів).

8. Монографія «Століття нонконформізму в українському візуальному мистецтві», автор к. м. Л. СМИРНА (Київ).

9. Монографія «Фольклорна проза про голодомори ХХ ст. в Україні: парадигма тексту», автор проф. В. СОКІЛ (Львів).

10. Монографія «Наукові основи українознавства», автор доц. Л. ТОКАР (Київ).

11. Навчальний посібник «Історія української літератури І пол. ХІХ ст.», автор доц. Т. ШАРОВА (Мелітополь).

12. Монографія «Іван Вишенський в оцінці Івана Франка», автор проф. М. ШУЛЬСЬКИЙ (Львів).

У прес-конференції взяли участь:

Роланд Франко, голова правління Міжнародного фонду Івана Франка;

Ярослав Гарасим, член правління Фонду, проректор Львівського національного університету ім. І. Франка, доктор філологічних наук, професор;

Володимир Бугров, член правління Фонду, проректор Київського університету ім. Т. Шевченка, кандидат філософських наук, професор;

Ігор Курус, директор-розпорядник Міжнародного фонду Івана Франка.

Нагадаємо, Міжнародна премія імені Івана Франка присуджується у двох номінаціях: «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» та «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук». Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка. Лауреати Премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком Лауреата.

Лауреати Премії попередніх років:

у 2016 році – архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму»;

у 2017 році у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» – професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією «New Contributions to the History of the Ukrainian Language»;

у 2017 у номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» – заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з науковою роботою «Суспільна географія» у 2-х томах.

Прес-служба Міжнародного фонду Івана Франка

Фото прес-служби Міжнародного фонду імені Івана Франка



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

За минувшие сутки рашисты ударили Искандером по железной дороге в Смиле - поражена гражданская инфраструктура и логистические сообщения

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.