​Порошенко процитував рейтинг української армії за даними розважального сайту

Як пише Bellingcat, президент України Петро Порошенко, прагнучи продемонструвати прогрес Збройних сил України під його командуванням, процитував рейтинг, створений клікбейтовим сайтом військової тематики GlobalFirepower.com, який «не схвалений ніякими експертами, вченими, військовими або владою», повідомляє tsn.ua.


Так, на сайті GlobalFirepower.com українська армія знаходиться на 29-му місці в «Рейтингу військової могутності за 2018 р».

У зверненні, яке показали по національному ТБ 8 травня, Порошенко назвав Global Firepower «авторитетним незалежним аналітичним центром» і привітав українських військових з входженням в «десятку найсильніших армій Європи».

«У нас — восьме місце і перше — серед країн, що не входять в НАТО», - сказав президент.


Правда, Порошенко не першим в Україні назвав Global Firepower «аналітичним центром». До цього найбільше українське англомовне ЗМІ Kyiv Post помилково назвало Global Firepower «незалежним американським експертним центром».

Також раніше у зверненні до випускників Національної академії Державної прикордонної служби Порошенко послався на той же «аналітичний центр», щоб проілюструвати переваги членства в НАТО для України.

Раніше Global Firepower в якості авторитетного джерела про поточний стан української армії цитували Кабінет міністрів України (2017 р) і Міністерство оборони країни (в 2017 р і 2018 р).

Global Firepower веде американський блогер і веб-підприємець Деніел Пучок, який також відомий сайтом weddingdresscreator.com та іншими інформаційно-розважальними порталами.

Як пише Bellingcat, Global Firepower — не «аналітичний центр», а сайт на військову тематику, де відкрито зазначено, що його контент «має історичну і розважальну цінність». Рейтинги військової могутності Global Firepower часто цитуються в різних ЗМІ, однак вони складаються далеко не настільки ретельно, як інші бази даних. Global Firepower тримає в секреті «унікальну формулу», яку застосовує для розрахунку рейтингів, проте стверджує, що ця формула залежить від «понад 55 різних факторів, що визначають рейтинг конкретної держави». При цьому на сайті мало інформації про джерела, методологію, редакції та експертів.

Як пише видання, Дакота Вуд, старший науковий співробітник оборонних програм «Heritage Foundation» і редактор «Індексу військової сили США», повідомив, що «дослідники можуть ставитися до Globalfirepower.com з ще меншою довірою, ніж до Вікіпедії». «Коли ми запитали про цей сайт Майкла Кофмана, співробітника Інституту Кеннана, що спеціалізується на безпеці та обороні, він зазначив, що «ніхто не сприймає рейтинг Global Firepower всерйоз», - повідомляє Bellingcat.

Рейтинги Global Firepower роками цитувалися в популярних статтях на Business Insider, а також у Forbes і Newsweek. «Ні в одній з цих статей цей ресурс не називали «аналітичним центром», як це зробив Порошенко», - пише Bellingcat.

Як і у випадку з Порошенком, ЗМІ та державні органи поза США часто неправильно характеризували Global Firepower. Наприклад, у 2018 р азербайджанський сайт Azernews.az назвав Global Firepower «американський рейтинговий центр». У 2013 р Міністерство закордонних справ Індії послалося на статтю, де цитується «дослідження» Global Firepower.

Фото 112 Україна



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у воєнному зведенні на 4 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.