​Диктаторський законопроект 6688, який порушує права людини та Конституцію, внесений до порядку денного ВР

Скандальний законопроект 6688, який надає владі практично необмежене право блокувати будь-які сайти, вже сьогодні, 5 липня, внесено в порядок денний Верховної Ради України. Рішення про підтримку проекту 4 липня 2018 року прийняли (о першій годині ночі – ред.) на засіданні Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони. Під час засідання депутати заявили, що законопроект має бути прийнятий в першому читанні, а вже потім в нього пропонується вносити зміни для узгодження з вимогами Європейської конвенції та практики Європейського суду з прав людини, повідомляє на своїй сторінці Фейсбук Tetiana Pechonchyk.


Громадські організації вимагають від депутатів Верховної ради України не голосувати за законопроект 6688, який грубо порушує права людини та національне законодавство, включно з Конституцією України.

Експерти підтримують бажання авторів законопроекту врахувати вимоги Європейської конвенції щодо свободи вираження поглядів, проте зауважують, що виправити всі недоліки законопроекту до другого читання буде практично неможливо, адже Регламент Верховної Ради суттєво обмежує можливості внесення пропозицій та поправок до законопроекту, прийнятого за основу.

Крім цього, така процедура не забезпечить належного обговорення цього резонансного законопроекту із експертами та правозахисниками.

Зважаючи на це, законопроект 6688 в запропонованій редакції має бути відхилений або, щонайменше, повернутий ініціаторам на доопрацювання, із залученням всіх зацікавлених сторін, для врахування вимог національного законодавства та міжнародних стандартів прав людини.

Раніше Коаліція «За вільний інтернет» підготувала юридичний аналіз законопроекту 6688 та назвали 5 основних загроз, які він несе:

Законопроект надає владі можливість обмежити на невизначений період доступ до будь-якого веб-сайту через занадто широке визначення підстав для блокування та відсутність дієвих механізмів контролю.

Дублює підхід росії щодо ведення реєстру заборонених сайтів, на підставі якого провайдери і хостери зобов’язані закрити доступ до такого ресурсу.

Дозволяє продовжити блокування сайтів на підставі Закону України «Про санкції», що суперечить Конституції України та міжнародному праву прав людини.

Зобов’язує провайдерів за власні кошти встановити спеціальні засоби для блокування, технічні характеристики яких будуть визначені лише після ухвалення закону, за участю СБУ. За будь-яке порушення вимог провайдерам загрожує штраф - 1% річного доходу.

Наділяє СБУ неконтрольованими повноваженнями у сфері нагляду за виконанням вимог по блокуванню сайтів, що може призвести до зловживань та тиску на будь-яких суб’єктів Інтернет-ринку України.

Не голосувати за законопроект 6688 депутатів закликають:

Коаліція «За вільний Інтернет»:
ГО «Платформа прав людини»
ГО «Лабораторія цифрової безпеки»
ГО «Центр інформації про права людини»
ГО «Кримська правозахисна група»
Представництво Freedom House в Україні
Надія Бабинська
Микола Костинян

А також:
ГО «Інститут масової інформації»
ГО «Академія української преси»
Національна спілка журналістів України
ГО «Детектор медіа»
ГО «Український інститут з прав людини»
ВГО «Інститут Республіка»
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності
Восток SOS
ГО «Інститут розвитку регіональної преси»
Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»

Фотоколаж «Конфлікти і закони»



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.