Релігійне приниження
- Подробности
- Опубликовано 15.11.2018 13:29
-
Автор: Конфликты и законы Конфликты и законы
- Просмотров: 1276
Це не про РПЦ. З нею все ясно, як Божий день. Вчорашнє водіння кози по Києву від Лаври до Українського дому стало ще одним приниженням інституції президентства. І ще одним підтвердженням мого побоювання, що бригада піарників імені Порошенка цілком неготова долати ті проблеми, які виникатимуть в процесі створення автокехфальної церкви.
Першим подзвоном став договір зі Вселенським Патріархатом. Наскільки учасникам процесу отримання Томосу потрібно не довіряти один одному, щоб прагнути письмових гарантій? І чи можна братися за такі надскладні теми, як Томос, з таким рівнем недовіри партнерів один до одного?
Та й взагалі, що можна обіцяти чи гарантувати один одному, коли одним підписантом є держава, яка просто не має права у сфері заснування релігійних організацій, а з іншого - Церква, де усі питання нібито вирішуються колегіально?
Але якщо угоду можна просто списати на піар, то що робити з відмовою найбільшої релігійної інституції від спілкування з президентом?
Хто і чим думав?
Пішов би Порошенко у Лавру, було б два приниження. Не пішов - вийшло лише одне. Але враховуючи прийняті рішення синоду Київської філії РПЦ найганебнішим, був би той варіант, який планував президент - зустріч в Укрдомі, а далі відмова РПЦ від діалогу...
Невже рішення РПЦ не прогнозувалось, настрої і позиція були невідомі?
Якщо знали, то, по-перше, чому допустили, по-друге, навіщо уся ця суєта із зустріччю? Раніше у нас не було прийнято так підставляти президента, який уособлює державу.
Один колега-керівник обласного осередку партії розповідав, що його, як прихожанина УПЦ МП, закликали на профілактичну бесіду в СБУ на тему, чи не буде УКРОП «топити» проти Томоса?
А говорити ж було потрібно з ієрархами РПЦ!
І не просто говорити. Комусь по руках грайливих дати, а комусь і по...
І завдання ж було очевидним: РПЦ в Україні або не можна було дозволити прийняти вчорашні рішення, або зробити так, щоб 3-є архієпископів було «за» промосковську позицію. А виявилось, що лише 3-є були «проти».
Це є відкритим викликом Українській державі.
І хто на нього відповість? Піарники та імітатори з АПУ та СБУ?
Не думаю.
Bohdan Yaremenko, facebook.com
Фото fakty.ua
Также из этой категории...

Опубликована точная карта разграничения сил...
8 янв. 2015 г.

Блокада Крыма - пощечина для...
21 сент. 2015 г.

У ВР готуються до нової...
22 июн. 2016 г.
Набирающие популярность...

Оперативна інформація станом 06.00 18.08.2022...
18 авг. 2022 г.

Загальні бойові втрати рашистів з...
18 авг. 2022 г.

Китай та ще кілька країн...
18 авг. 2022 г.
Последние новости
18.08.2022 20:21
О хаосе, убытках и честности с народом18.08.2022 18:27
Підтримка ЄС в інформаційній сфері є ключовою для УкраїниПрезидента Туреччини Ердогана та генсека ООН Антоніу Гутерріша зустріли протестами у Львові, куди вони прибули на зустріч із Володимиром Зеленським
Комментарии