​Релігійне приниження

Це не про РПЦ. З нею все ясно, як Божий день. Вчорашнє водіння кози по Києву від Лаври до Українського дому стало ще одним приниженням інституції президентства. І ще одним підтвердженням мого побоювання, що бригада піарників імені Порошенка цілком неготова долати ті проблеми, які виникатимуть в процесі створення автокехфальної церкви.


Першим подзвоном став договір зі Вселенським Патріархатом. Наскільки учасникам процесу отримання Томосу потрібно не довіряти один одному, щоб прагнути письмових гарантій? І чи можна братися за такі надскладні теми, як Томос, з таким рівнем недовіри партнерів один до одного?

Та й взагалі, що можна обіцяти чи гарантувати один одному, коли одним підписантом є держава, яка просто не має права у сфері заснування релігійних організацій, а з іншого - Церква, де усі питання нібито вирішуються колегіально?

Але якщо угоду можна просто списати на піар, то що робити з відмовою найбільшої релігійної інституції від спілкування з президентом?

Хто і чим думав?

Пішов би Порошенко у Лавру, було б два приниження. Не пішов - вийшло лише одне. Але враховуючи прийняті рішення синоду Київської філії РПЦ найганебнішим, був би той варіант, який планував президент - зустріч в Укрдомі, а далі відмова РПЦ від діалогу...

Невже рішення РПЦ не прогнозувалось, настрої і позиція були невідомі?

Якщо знали, то, по-перше, чому допустили, по-друге, навіщо уся ця суєта із зустріччю? Раніше у нас не було прийнято так підставляти президента, який уособлює державу.

Один колега-керівник обласного осередку партії розповідав, що його, як прихожанина УПЦ МП, закликали на профілактичну бесіду в СБУ на тему, чи не буде УКРОП «топити» проти Томоса?

А говорити ж було потрібно з ієрархами РПЦ!

І не просто говорити. Комусь по руках грайливих дати, а комусь і по...

І завдання ж було очевидним: РПЦ в Україні або не можна було дозволити прийняти вчорашні рішення, або зробити так, щоб 3-є архієпископів було «за» промосковську позицію. А виявилось, що лише 3-є були «проти».

Це є відкритим викликом Українській державі.

І хто на нього відповість? Піарники та імітатори з АПУ та СБУ?

Не думаю.

Bohdan Yaremenko, facebook.com

Фото fakty.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 12 січня обговорив наступні актуальні теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви мир з рашистами на умовах здачі окупованих територій?

Конфлікти і закони © 2008-2025.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.