​Служителі Феміди не квапляться: близько 50 справ, переданих НАБУ і САП до суду, залишаються без розгляду

З поміж 171 кримінального провадження, в яких станом на 30 листопада 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування, а прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували обвинувальні акти до суду, підготовче засідання не відбулося у 49.


Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зокрема, на 7 грудня призначено апеляційний розгляд на ухвалу про повернення обвинувального акту у справі «тернопільських прокурорів». Ця справа перебуває у різних судових інстанціях вже більше двох років — з 11 листопада 2016 року.

Іншу справу — за фактом завдання збитків ПАТ «ДПЗКУ» — служителі Феміди також не поспішають розглядати: вже 23 місяці не може відбутися підготовче засідання.

Наразі судові засідання призначаються в середньому раз на два місяці. Серед причин — брак суддів певної кваліфікації (справи НАБУ і САП мають розглядати три судді з понад 5-річним стажем роботи), хвороби або відпустки учасників процесу тощо.

Трапляються випадки, коли розгляд справи намагаються «затягнути» ще до моменту скерування обвинувального акту до суду.

Приміром, 9 жовтня 2018 року у кримінальному провадженні за підозрою судді Подільського районного суду м. Києва та заступника керівника апарату цього ж суду стороні захисту було відкрито матеріали досудового розслідування. За процедурою, після ознайомлення з матеріалами провадження, обвинувальний акт скеровують до суду для розгляду. Однак, за понад півтора місяці сторона захисту не ознайомилася з матеріалами, відтак детективи подали до суду клопотання про обмеження строків для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження до п'яти днів із моменту винесення ухвали. Проте Солом’янський районний суд м. Києва вирішив, що такою контрольною датою має бути 21 грудня 2018 року. Відтак справу не почнуть розглядати раніше 2019 року.

Детальніша про провадження, розслідувані детективами НАБУ й передані до суду, міститься на сайті Національного бюро урозділі «Справи у суді» та в інфографіці.

Інфографіка nabu.gov.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Останні новини

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 20 листопада обговорив наступні актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.