​Держслужбовці, які підозрюються у вчиненні злочину, не повинні займати свої посади до вироку суду

Цей абсурд, який виник з поверненням Ромчика Насірова на службу, попри знаходження його справи у суді, повинен бути вирішений на законодавчому рівні.


Бо це не тільки Насірова питання. Держслужбовці, а мова, в даному випадку, йде саме про держслужбовців, які спокійно працюють, знаходячись під досудовим, або судовим слідством - це вкрай розповсюджене, ганебне та ідіотське явище в нинішній Україні.

Є у Кримінальному процесуальному кодексі України такий захід забезпечення кримінального провадження, як відсторонення підозрюваного і обвинуваченого від посади. І він доволі логічний. Бо треба якось унеможливити використання свого службового становища підозрюваним, як для скоєння нових злочинів, так і на шкоду об'єктивному розслідуванню.

Проте, в діючому КПК відсторонення від посади прописане таким чином, що увесь смисл такого заходу забезпечення кримінального провадження втрачається і просто не працює.

Давайте, окрім Насірова, згадаємо прокурорського злочинця, корупціонера і фальсифікатора кримінальних справ, Костянтина Кулика. Справа відносно нього вже два роки в суді, а він і далі продовжує свою злочинну діяльність у ГПУ. Ну, суд же не відсторонив його від прокурорської посади після оголошення йому підозри у незаконному збагаченні? Значить, можна далі і збагачуватися, і нові справи фальсифікувати. Наприклад, проти Михайла Саакашвілі і його оточення. Або щодо Кашкіна і так званих $1,5 мільярдів «банди януковича».

Є купа суддів, які, попри наявність кримінальних справ проти них, продовжують «вершити правосуддя».

Мусорського сраного ковбоя, Олійника, який розстріляв ні в чому не винуватого пасажира БМВ, пам'ятаєте? Суд, типу, йде - він в мусарні і далі працює. І отримує зарплатню з нашої з вами бюджетної кишені.

Ось, що це таке? Це просто режиму Порошенка потрібно мати на службі замараних у криміналі правоохоронних опричників і вірних високопосадових шісток. Тому існують в законодавстві лазівки, які дозволяють потрібним людям уникати відсторонення від посади та поновлюватися на ній при наявності підозри або обвинувачення у вчиненні злочину.

Коротше, що треба зробити. Внести у КПК таку норму, згідно якої держслужбовець (ще раз підкреслю, мова йде про держслужбовців), якому оголошується підозра у вчиненні злочину, повинен бути автоматично, беззаперечно і обов'язково відсторонений від займаної посади до вступу вироку у законну силу, або закриття справи проти нього.

У випадку виправдувального вироку, або закриття справи на стадії досудового розслідування, особа, так само, автоматично поновлюється на посаді з виплатою заробітної плати за весь період відсторонення. Все повинно бути зрозумілим і однозначним та не мати подвійних трактувань і рішень. Тоді не буде цирку з поверненням Насірова на посаду, злочинця Кулика у прокуратурі і суддів-злочинців у судових засіданнях.

Пи.Си. Дарю ідею будь-якому кандидату в Президенти. Окрім Петра Олексійовича. Той на#бе з цим подарунком по любому.

Олександр Ружанський, facebook.com

Фото 2day.kh.ua



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.