Біля узбережжя Одеси військові водолази «шукали» вибухівку
- Подробиці
- Опубліковано 06.07.2019 21:31
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 952
Учасники водолазного компоненту українсько-американських навчань «Сі Бриз-2019» розпочали виконання практичних спусків у відкритому морі. Цього року, на відміну від попередніх навчань серії «Сі Бриз», військові водолази з шести країн зосередили свою увагу на пошуку, огляді та знешкодженні вибухонебезпечних предметів під водою, повідомляє прес-служба Міноборони України.
Роботу дайверів біля узбережжя Одеси забезпечують екіпажі морського водолазного судна «Нетішин» і санітарного катера «Сокаль».
Як повідомив керівник водолазного компоненту навчань «Сі Бриз-2019», начальник пошуково-рятувальної служби Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Олексій Нестеров, за легендою навчань, у зоні кризової ситуації на певній ділянці моря було помічено ворога, й існує висока ймовірність мінування водних шляхів. У зв’язку з цим командування створило міжнародний загін водолазів. Його завдання: виявити, дослідити та ідентифікувати вибухонебезпечні предмети й, за рішенням керівництва, ліквідувати або здійснити його буксирування на безпечну відстань.
— Для проведення водолазних тренувань у відкритому морі було завчасно розгорнуто спеціальний водолазний полігон. Для виявлення та ідентифікації вибухонебезпечних предметів американська сторона надала різноманітне новітнє спорядження, за допомогою якого можна розміновувати боєприпаси, а також обстежувати об’єкти під водою. Дайвери з Румунії забезпечили загін спеціальним малогабаритним сканером, який виявляє міни і вибухові компоненти. Латвійські військові для робіт у відкритому морі привезли керований підводний локатор бокового огляду, що сканує морське дно в радіусі ста метрів. Ним можна виявляти міни та шукати затонулі предмети. Апарат передає всю інформацію на поверхню в режимі реального часу та може перебувати під водою протягом десяти годин, — розповів капітан 1 рангу Олексій Нестеров.
До речі, члени міжнародного загону водолазів спілкуються під водою виключно спеціальною мовою жестів. Це міжнародна мова, проте вона має багато нюансів. Саме тому перед кожним спільним зануренням з водолазами проводять обов’язковий брифінг для уточнення деяких питань, зокрема і щодо мови жестів.
— Наразі ми отримали чудову можливість навчитися працювати на новітньому водолазному обладнанні, щоб у майбутньому, сподіваюся, уже використовувати його у своїй повсякденній діяльності, — наголосив капітан 1 рангу Олексій Нестеров.
Фото mil.gov.ua
Також з цієї категорії...
«Солідарність» вимагає змін до Конституції...
24 февр. 2009 г.
Царев прислужник
7 июл. 2014 г.
Про замахи на януковича
29 нояб. 2016 г.
Набираючі популярність...
Понад 41 мільярд доларів США...
20 нояб. 2024 г.
На тлі удару рф «експериментальною»...
25 нояб. 2024 г.
Духовний лідер Ірану Аятолла Хаменеї...
25 нояб. 2024 г.
Останні новини
26.11.2024 09:00
1480 кацапів подохло минулої доби на українській землі25.11.2024 15:41
Збито 71 ворожий БпЛА25.11.2024 09:25
1610 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:
Коментарі