​Запит України на купівлю зброї у США назвали прорахованим кроком Зеленського

Україна подала запит на купівлю американського військового устаткування в рамках програми Пентагону з продажу зброї, повідомив голова дипломатичної місії США в країні. Про те, що являє собою ця програма і що означає цей запит для відносин України та США, розповів директор американського аналітичного Центру Байдена з питань дипломатії та глобальної співпраці Майк Карпентер.


Майже всі країни світу, крім супротивників США, на кшталт росії, задіяні в цій програмі, пояснив Карпентер в інтерв'ю Українській службі «Голосу Америки».

«Програма доступна для всіх наших партнерів, з якими ми працюємо, - говорить експерт. - Очевидно, вона не стосується наших опонентів, таких як росія, але більшість країн світу беруть участь у програмі торгівлі зброєю. Це програма, якою керує Пентагон, Агентство зі співробітництва в галузі оборони (або DSCA). Це агентство є посередником у цій програмі між урядами, наприклад українським урядом, і приватними оборонними компаніями у США, як то Boeing, Raytheon або Lockheed Martin і так далі».

У рамках програми здійснюється не лише продаж, але і обслуговування техніки.

«Це - урядовий контракт, який дозволяє придбати найсучасніше військове обладнання, і потім Сполучені Штати - за посередництвом цієї агенції DSCA - надають всілякі послуги, зокрема, забезпечують логістику, технічне обслуговування, іноді інфраструктуру, та інші види послуг, пов'язані з купівлею військового обладнання», - говорить експерт.

Угоду на продаж зброї затверджує Держдеп та Пентагон, говорить експерт, особливо якщо йдеться про таку устаткування, як протиракетні системи Стінгер, протитанкові ракети Джавелін або літаки.

Відповідаючи на питання про можливий вплив угоди на двосторонні відносини США та України, Карпентер зауважив, що експорт американської зброї є важливим напрямком для президента США, і президент України Володимир Зеленський зробив розумно, подавши таку заявку.

«Звісно, це прорахована спроба президента Зеленського апелювати до природного бажання Трампа бути бізнесменом, щоб укласти угоду з продажу військового обладнання з іншим країнами, - говорить Карпентер. - Я думаю, це розумний крок. Я не знаю, які плани навколо цього запиту, але вони майже завжди стосуються найсучаснішої військової техніки».

Майкл Карпентер. Фото VOA



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 25 листопада обговорив такі актуальні теми:

детальніше
Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.