У МВФ розповіли як Україні наздогнати сусідів за доходами населення і відзначили «величезні досягнення»

Місія МВФ розпочала переговори з нової трирічної програми розширеного фінансування для України і очікує на продовження обговорення протягом наступних тижнів, йдеться в заяві МВФ, виданій після завершення двотижневої роботи місії в Києві, повідомляє «Голос Америки».


Експерти також відзначили низку позитивних кроків нової влади в законодавчій сфері і наголосили на таких важливих досягненнях України за останні п'ять років:

- Відновлення макроекономічної стабільності та поновлення зростання після кризи 2014-2015 років.

- Гарна бюджетна та монетарна політика і політика гнучкого валютного курсу зменшили внутрішні та зовнішніх дисбаланси.

- Дефіцит бюджету лише трохи вище за 2% ВВП.

- «Величезним досягненням» у МВФ назвали усунення квазіфіскального дефіциту – дефіциту коштів державних корпорацій, який раніше покривався за рахунок бюджету.

- Зменшення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу та відновлення резервів НБУ.

- Реструктуризація банківської системи.

Все ж економіка зростає недостатньо швидко, що не дозволяє Україні наздогнати сусідів за доходами населення, відзначили в установі. МВФ вказує на такі недоліки бізнес клімату, як слабке правове середовище, корупція, олігархізація економіки, що стримує конкуренцію. Через ці проблеми інвестори не поспішають приходити на український ринок, продуктивність праці становить лише 10% від середнього рівня в ЄС, повільно створюються нові робочі місця, тому багато хто шукає роботу за кордоном.

«Після цьогорічних виборів, влада має можливість зосередитись на необхідних реформах», - йдеться в заяві МВФ.

Для того, щоб прискорити економічне зростання, збільшити поставки до ЄС і краще використовувати переваги Угоди з вільної торгівлі з Європою, МВФ рекомендує зберегти попередні досягнення і зосередитись на наступних реформах:

- Судова реформа та подолання корупції.

- Стимулювання ринків, зокрема в енергетиці та аграрному секторі, зменшення ролі олігархів.

- Більш ефективна політика витрат в сферах охорони здоров'я та освіти.

Фото Reuters



Коментарі

Коментарі відсутні. Можливо, ваш буде першим?

Додати коментар

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан у новому воєнному зведенні на 10 жовтня обговорив такі теми:

детальніше

Опитування

Чи підтримуєте Ви ідею влади продавати українські безпілотники за кордон?

Конфлікти і закони © 2008-2024.

Електронна версія всеукраїнського юридичного журналу «Конфлікти і закони». Свідоцтво про держреєстрацію: КВ № 13326-2210Р від 19.11.2007 р. Повний або частковий передрук матеріалів сайту дозволяється лише після письмової згоди редакції. Увага! Починаючи з 21.11.2013 року (дня провалу євроінтеграції з ЄС), редакція журналу «Конфлікти і закони» (всупереч правилам правопису) залишає за собою право публікувати слова «партія регіонів» та «віктор федорович янукович» з малої літери. Також, починаючи з 29.06.2016 року, редакція «КЗ» залишає за собою право назавжди публікувати на своїх сторінках з малої літери слова (і утворені від них абревіатури) та словосполучення «москва», «росія», «російська федерація», «володимир путін», а разом з ними і скорочення «роскомнадзор» (як і всі інші держустанови росії), порушивши таким чином встановлені правила правопису незалежно від мов, на яких ці слова та назви публікуються. Це наша зброя в інформаційній війні з окупантом.