Експерти закликають не вживати термін «Мінські угоди»
- Подробиці
- Опубліковано 16.10.2019 20:02
-
Автор: Конфликты и законы Конфлікти і закони
- Переглядів: 1765
Представникам української влади та громадянського суспільства необхідно відмовитися від використання терміну «Мінські домовленості» та почати вживати назву «Мінські консультації», адже протоколи, підписані в результаті переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську, не є міжнародно-правовим договором, а вживані поняття «домовленості» та «угоди» вводять в оману суспільство та міжнародних партнерів щодо природи цих документів та можливих правових наслідків їх виконання.
Про це йдеться в спільному відкритому зверненні низки громадських організацій, що спеціалізуються на вивченні гібридної війни, яке надійшло в розпорядження інформаційної агенції Guildhall.
Фахівці вважають, що введення та популяризація назв «Мінські домовленості» та «Мінські угоди» містить ознаки гібридної операції по стратегічному деізфнормуванню світової спільноти щодо правової природи підписаних документів.
«Попри те, що абсолютна більшість політиків, дипломатів, експертів та журналістів останнім часом використовують для назви цього документу терміни «Мінські домовленості», або «Мінські угоди», протокол консультацій Тристоронньої контактної групи не є міжнародно-правовим договором ані відповідно до міжнародного права, ані відповідно до національних законодавств. Це означає, що він не створює ані прав, ані обов’язків для жодної зі сторін, зокрема для України та російської федерації. Запровадження та популяризація використання назв «Мінські домовленості» та «Мінські угоди» містять ознаки гібридної операції по стратегічному деізфнормуванню як громадськості, так і, на жаль, професійних політиків, щодо справжньої природи цього документа та його нібито обов’язковості для сторін», – йдеться в зверненні.
Підписанти наголошують, що Мінський протокол не є міжнародно-правовим договором і навіть повне виконання Україною його пунктів не призведе до виникнення жодних зобов’язань у росії або ОБСЄ.
«Враховуючи той факт, що Мінський протокол не є міжнародно-правовим договором, навіть повне виконання пунктів цього протоколу Україною не призведе до виникнення жодних зобов’язань у російської федерації або в ОБСЄ», – підкреслюють експерти.
Натомість, щоб не вводити суспільство в оману, спеціалісти пропонують використовувати терміни «Мінські протоколи» та «Мінські консультації».
«З метою уникнення неправильного трактування природи цього документу, що є винятково протоколом політичних консультацій, та щоб не вводити в оману суспільство, експертів, журналістів, дипломатів та політиків щодо міжнародно-правових наслідків його виконання Україною, просимо використовувати для скороченої назви цього документу винятково Мінський протокол або Мінські консультації, не вживаючи терміни «угоди» та «домовленості»», – завважують фахівці.
ЗВЕРНЕННЯ ПІДПИСАЛИ:
Проект Texty.org.ua – Кульчинський Р.М.
Центр оборонних реформ – Данилюк О.В.
Інформаційна агенція Guildhall – Галактіонов І.С.
ГО «Інститут суспільних інновацій» – Мокляк Т.В.
ГО «Західний Вектор» – Шкряда С.М.
Учасники мінських консультацій. Фото day.kyiv.ua
Також з цієї категорії...

Обращение общественности Юго-востока Украины к...
11 апр. 2014 г.

Узаконенное воровство, или Лапша на...
23 авг. 2017 г.

300 гуманітарних реанімобілів з Нідерландів,...
26 сент. 2017 г.
Набираючі популярність...

Матч Ліги Європи у Амстердамі...
8 нояб. 2024 г.

Інформація про поширення у місті...
23 апр. 2025 г.

Оперативна інформація станом на 08.00...
28 апр. 2025 г.
Останні новини
28.04.2025 09:12
1160 москалів подохло минулої доби на українській землі27.04.2025 10:03
1030 кацапів подохло минулої доби на українській землі26.04.2025 09:12
1110 москалів подохло минулої доби на українській земліПолковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан разом із ведучим 24 Каналу у воєнному зведенні за 25 квітня обговорили наступні теми:
Коментарі