​Експерти закликають не вживати термін «Мінські угоди»

Представникам української влади та громадянського суспільства необхідно відмовитися від використання терміну «Мінські домовленості» та почати вживати назву «Мінські консультації», адже протоколи, підписані в результаті переговорів Тристоронньої контактної групи в Мінську, не є міжнародно-правовим договором, а вживані поняття «домовленості» та «угоди» вводять в оману суспільство та міжнародних партнерів щодо природи цих документів та можливих правових наслідків їх виконання.


Про це йдеться в спільному відкритому зверненні низки громадських організацій, що спеціалізуються на вивченні гібридної війни, яке надійшло в розпорядження інформаційної агенції Guildhall.

Фахівці вважають, що введення та популяризація назв «Мінські домовленості» та «Мінські угоди» містить ознаки гібридної операції по стратегічному деізфнормуванню світової спільноти щодо правової природи підписаних документів.

«Попри те, що абсолютна більшість політиків, дипломатів, експертів та журналістів останнім часом використовують для назви цього документу терміни «Мінські домовленості», або «Мінські угоди», протокол консультацій Тристоронньої контактної групи не є міжнародно-правовим договором ані відповідно до міжнародного права, ані відповідно до національних законодавств. Це означає, що він не створює ані прав, ані обов’язків для жодної зі сторін, зокрема для України та російської федерації. Запровадження та популяризація використання назв «Мінські домовленості» та «Мінські угоди» містять ознаки гібридної операції по стратегічному деізфнормуванню як громадськості, так і, на жаль, професійних політиків, щодо справжньої природи цього документа та його нібито обов’язковості для сторін», – йдеться в зверненні.

Підписанти наголошують, що Мінський протокол не є міжнародно-правовим договором і навіть повне виконання Україною його пунктів не призведе до виникнення жодних зобов’язань у росії або ОБСЄ.

«Враховуючи той факт, що Мінський протокол не є міжнародно-правовим договором, навіть повне виконання пунктів цього протоколу Україною не призведе до виникнення жодних зобов’язань у російської федерації або в ОБСЄ», – підкреслюють експерти.

Натомість, щоб не вводити суспільство в оману, спеціалісти пропонують використовувати терміни «Мінські протоколи» та «Мінські консультації».

«З метою уникнення неправильного трактування природи цього документу, що є винятково протоколом політичних консультацій, та щоб не вводити в оману суспільство, експертів, журналістів, дипломатів та політиків щодо міжнародно-правових наслідків його виконання Україною, просимо використовувати для скороченої назви цього документу винятково Мінський протокол або Мінські консультації, не вживаючи терміни «угоди» та «домовленості»», – завважують фахівці.

ЗВЕРНЕННЯ ПІДПИСАЛИ:

Проект Texty.org.ua – Кульчинський Р.М.
Центр оборонних реформ – Данилюк О.В.
Інформаційна агенція Guildhall – Галактіонов І.С.
ГО «Інститут суспільних інновацій» – Мокляк Т.В.
ГО «Західний Вектор» – Шкряда С.М.

Учасники мінських консультацій. Фото day.kyiv.uaКомментарии

Комментарии отсутствуют. Возможно, ваш будет первым?

Добавить комментарий

Новости от Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...

Учора внаслідок ворожих обстрілів один наш герой отримав поранення. За даними розвідки, було знищено трьох та поранено ще трьох окупантів

подробнее
Конфликты и законы © 2008-2020.

Электронная версия всеукраинского юридического журнала «Конфликты и законы». Свидетельство о госрегистрации: КВ № 13326-2210Р от 19.11.2007 г. Полная или частичная перепечатка материалов сайта разрешается только после письменного согласия редакции. Внимание! Начиная с 21.11.2013 года (дня провала евроинтеграции с ЕС) редакция журнала «Конфликты и законы» (вопреки правилам правописания) оставляет за собой право публиковать слова «партия регионов» и «виктор федорович янукович» со строчной буквы. Также, начиная с 29.06.2016 года, редакция «КЗ» оставляет за собой право навсегда публиковать на своих страницах со строчной (маленькой) буквы слова (и образованные от них аббревиатуры) и словосочетания «москва», «россия», «российская федерация», «владимир путин», а вместе с ними и сокращение «роскомнадзор» (как и все прочие госучреждения рф), нарушив таким образом установленные правила правописания независимо от языков, на каких эти слова и названия публикуются. Это наше оружие в информационной войне с оккупантом.